کاش رئیس‌جمهور به‌جای دخالت در کار نهادهای دیگر چند جمله درباره خسارت میلیاردی کرسنت صحبت کند

1

کاش آقای رئیس‌جمهور به‌جای دخالت در کار نهادهای دیگر چند جمله‌ای درباره خسارت میلیاردی قرارداد کرسنت به ملت ایران سخن می‌گفت.

مجتبی شاکری عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، با اشاره به سخنان رئیس جمهور در جمع استانداران و فرمانداران سراسر کشور اظهار داشت: آقای روحانی قصد دارد گروهی را که جامعه به آن‌ها اعتمادی ندارند و دارای بحران رأی هستند مورد حمایت خود قرار دهد.

شاکری بر همین اساس خاطرنشان کرد: رئیس جمهور در سخنان اخیر خود چندین مورد به‌خلاف مصالح نظام و رهنمودهای رهبری حرف زد اما در پایان گفت “ما تحت نظر ولایت فقیه هستیم”، باید از دولت تدبیر و امید پرسید: این چه رفتاری است؟ مردم اگر به‌درستی متوجه اظهارات متناقض دولت یازدهم شوند به تمامی حقایق پی خواهند برد.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور وعده داده بود هر 100 روز یک بار به مردم گزارش بدهد، گفت: اگر وعده‌های رئیس جمهور فهرست شود مشاهده می‌کنیم عملاً هیچ‌کدام از وعده‌های دولت درباره معیشت و اقتصاد مردم عملی نشده است. هم اکنون جوانان کشور با مشکل بیکاری، بالا رفتن سن ازدواج و معضلات اجتماعی مواجه هستند و بر کشور نیز رکود حاکم شده است اما دولت به‌جای اینکه فکری به حال جوانان و مردم کند به خودروسازان وام می‌دهد.

*دولت تکلیف خودش را نمی‌داند

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران اضافه کرد: دولت در حال حاضر معلق است و تکلیف خودش را نمی‌داند؛ دولت تمام فعالیت‌های خود را بر مبنای کارکرد انتخاباتی قرار داده است. بنگاه‌ها و کارخانه‌های ورشکسته بسیاری در کشور وجود دارد اما دولت واردات را به‌صلاح خود می‌بیند تا بتواند به‌شکل موقت برخی مشکلات را حل کند و در عمل شاهد هستیم هیئت‌های خارجی که به ایران آمده‌اند تنها به‌دنبال فروش محصولات خود بوده‌اند و خبری از سرمایه‌گذاری و اشتغالزایی برای جوانان نیست.

شاکری با ابراز اینکه مسئولان دولت و شخص رئیس جمهور حتی یک کلمه درباره پرونده کرسنت و خسارتی که این قرارداد بر کشور وارد کرده صحبت نمی‌کنند، گفت:  متأسفانه تمام تمرکز دولت روی انتخابات است، به‌دلیل اینکه بسیاری از حقایق در صورت ابراز نظر دولت و مسئولان دخیل در این پرونده روشن خواهد شد، دولت حاضر نیست حرفی درباره این پرونده بزند تا رسوایی برای افرادی که حقوق مردم را ضایع کردند به بار بیاید که این مسئله ظلم آشکار نسبت به حقوق مردم محسوب می‌شود.

 

این گفت وگو را در سایت خبرگزاری تسنیم مشاهده بفرمائید.

این گفت وگو را در سایت خبری سراج 24 مشاهده بفرمائید.

دیدگاه ها غیرفعال است