چند علامت سئوال درباره بودجه ۲۰۰ میلیاردی سازمان فرهنگی هنری شهر تهران

1

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران اعلام کرد: بودجه پیشنهادی شهرداری برای سازمان فرهنگی هنری شهر تهران ۲۰۰ میلیارد تومان است که بیش از نیمی از این رقم برای پرداخت حقوق و دستمزد و هزینه‌های جاری پیش بینی شده است.

مجتبی شاکری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی تسنیم، با بیان اینکه شهرداری تهران اوایل سال جاری مکلف شد لایحه تفکیک ماموریت‌های سازمان فرهنگی هنری و معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران را ارائه کند، اظهار کرد: از مهلت 6 ماهه ارائه این لایحه حدود سه ماه گذشته است و خبری از تفکیک ماموریت‌ها نیست.

به گفته وی، پیشنهاد بودجه 200 میلیاردی در حالی در لایحه بودجه 95 مطرح شده است که برنامه‌های این سازمان اصلاً اعلام نشده و شورای شهر باید بدون اطلاع از برنامه این سازمان، به بودجه آن رای بدهد.

شاکری عنوان کرد: استدلال شهرداری این است که چون سازمان فرهنگی هنری به صورت هیات امنایی اداره می‌شود، برنامه‌های آن هم باید در سازمان تصویب شود و لزومی به ارائه آن نیست. ضمن اینکه بودجه این سازمان به عنوان حمایتی پیش بینی شده و شورا نمی‌تواند نظارت کافی بر آن اعمال کند.

رئیس کمیته نامگذاری شورای شهر تهران با اشاره به اینکه بخش کوچکی از بودجه سازمان فرهنگی هنری با درآمدزایی مجموعه سازمان و منابع حاصل از اجاره داری سالن‌ها و نظایر آن تامین می‌شود، گفت: در عین حال بخش عمده بودجه این سازمان جاری است و صرف نگهداشت ساختمان ها و حقوق و دستمزد می‌شود.

وی تاکید کرد: شهرداری باید پیش از فرا رسیدن فصل بودجه لایحه تفکیک ماموریت‌ها را ارائه می‌کرد تا در خصوص تداخل میان تکالیف و ماموریت‌های معاونت و سازمان فرهنگی و هنری تعیین تکلیف شود.

به گزارش تسنیم، بودجه سازمان فرهنگی هنری شهر تهران در سال 1394 معادل 150 میلیارد تومان تصویب شد که 128 میلیارد تومان از این رقم، بودجه جاری بوده است.

 

این گفت وگو را در سایت خبرگزاری تسنیم مشاهده بفرمائید.

دیدگاه ها غیرفعال است