چرا باید عوامل ۸ ماه آشوب فتنه ۸۸ و عاملین شهادت ۴۵ نفر رفع حصر شوند؟

1

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با انتقاد از شعار رفع حصر که به‌عنوان شعار انتخاباتی برخی از لیست‌ها در انتخابات اخیر مطرح شد، گفت: متخلفان باید مجازات شوند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، جانباز انقلاب اسلامی مجتبی شاکری در جریان دویست و چهل و پنجمین جلسه علنی شورای شهر تهران در نطق پیش از دستور خود با اشاره به اینکه در تهران شش میلیون و 500 هزار نفر حق رأی داشته‌اند، گفت: بالاترین رأی تهران که مربوط به عارف است معادل 25 درصد کل واجدان شرایط است، بنابراین نباید نتیجه انتخابات را به زیر و رو شدن عقاید و ارزشهای شهروندان تهرانی نسبت دهیم.

وی تأکید کرد: تهران امروز همان تهران 9 دی و 22 بهمن است و ما نباید به‌استناد رأی بالای یک جناح چنین قیاس‌هایی را مطرح کنیم، کما اینکه در شورای شهر تهران نیز هر یک از اعضا با چند صدهزار رأی پیروز شده‌اند و نمی‌توان آن را نماد عقاید مردم تهران دانست.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به نقش امام راحل به‌عنوان نقطه تعادل در نظام اسلامی اظهار کرد: همه باید خود را در نسبت به این نقطه تعادل تعریف کنیم، اگر قرار باشد هر شخص و جریانی خود را نقطه تعادل بداند جامعه نمی‌تواند در مسیری که باید حرکت کند.

تبدیل کینه امام از آمریکا به اعتماد و رفع خصومت، انحراف است

این عضو شورای شهر تهران گفت: آمریکا نماد ابلیس مجسم است و امام به‌صراحت عنوان کرده‌اند که “وصیت من به فرزندان بسیجی‌ام این است که بغض و کینه مقدسشان را نسبت به آمریکا در دل‌ها نگه دارند”. اما در چنین شرایطی برخی در جامعه مواضع متفاوتی از خط امام جامعه و رهبر انقلاب اسلامی اتخاذ می‌کنند.

شاکری با بیان اینکه نقطه تعادل واقعی اظهارات و اعتقادات امام راحل است، تأکید کرد: اگر ما کینه‌ای را که امام به آن اشاره کرده تبدیل به اعتماد و رفع خصومت کنیم در مکتب امام انحراف ایجاد کرده‌ایم و اگر بخواهم به‌سمت تغییر این نقطه تعادل حرکت کنیم جامعه نمی‌تواند مسیر خود را به‌درستی طی کند.

وی با یادآوری اینکه در صدر اسلام نیز موارد مشابهی اتفاق افتاد خاطرنشان کرد: در آن زمان فرزندان ابوسفیان که آزادشده پیامبر(ص) و مظهر شیطان بودند بر تخت حکومت و اداره جامعه نشستند و فرزندان پیامبر در برابر آنها قرار گرفتند.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شهر تهران به فرازهایی از کتاب «من و جامعه» که سه نویسنده یهودی آن را نگاشته‌اند اشاره کرد و گفت: در بخشی از این کتاب فصلی با موضوع تغییر نگرش وجود داشت و مطالعه‌ای پیرامون اینکه چگونه می‌توان کینه را به اعتماد تبدیل کرد انجام شده بود. جالب اینجاست که جامعه آماری این مطالعه فلسطینی‌ها بودند.

وی به همگان توصیه کرد تجربیات گذشته و واقعه‌ای را که امروز در پیش روی جریان‌های سیاسی قرار دارد جدی بگیرند و افزود: آنچه حق است مسیر امام راحل و مقام معظم رهبری است و ما باید بر حق پافشاری کنیم.

شاکری ضمن ابراز تعجب از کسانی که شعار لیست خود را خروج حصر برخی چهره‌ها عنوان می‌کنند اظهار کرد: شعار جریان‌ها باید این باشد که اگر کسی تخلف کرده است به مجازات برسد.

این عضو شورای شهر تهران با اشاره به فتنه 88 گفت: در سال 88 به نظام اتهام تقلب و جابه‌جا کردن 11 میلیون رأی را زدند و شعار مرگ بر اصل ولایت فقیه را سر دادند، به‌دنبال آن 8 ماه کشور را به آشوب کشیدند، در چنین شرایطی چرا باید متخلفان آزاد شوند درحالی که باید مورد محاکمه قرار گیرند؟ براساس آمار غیررسمی در جریان فتنه 88، 45 نفر شهید شدند.

وی سپس به فرازهایی از نامه امام خمینی به آیت الله منتظری در ششم فروردین سال 1368 اشاره کرد و گفت: امام در این نامه سوگند خوردند که با بازرگان موافق نبودند و به بنی‌صدر رأی ندادند و با آیت الله منتظری نیز موافق نبوده‌اند، این درحالی است که منتظری مجتهدی مبارز بود که در زمان شاه به زندان رفته بود. اکنون ما هم باید مشی و مکتب امام را حفظ کنیم.

این عضو شورای شهر تهران تأکید کرد: دیدگاه امام خمینی نسبت به ولایت فقیه، سوریه، یمن، غزه و حزب‌الله لبنان روشن است و ما نباید چیز دیگری بگوییم، نظام را به‌سمتی ببریم که مشی امام نبوده است.

شاکری در بخشی از سخنانش از انجام پنجمین عمل جراحی معصومه آباد عضو شورای شهر تهران که اکنون در بستر بیماری به سر می‌برد خبر داد و برای او که نماد زن فاطمی و اسلامی در دوران دفاع مقدس بوده و برکت شورای شهر و کشور است، آرزوی سلامتی کرد.

 

این خبر را در سایت خبرگزاری تسنیم مشاهده بفرمائید.

این خبر را در سایت خبرگزاری پانا مشاهده بفرمائید.

این خبر را در سایت خبرگزاری آنا مشاهده بفرمائید.

دیدگاه ها غیرفعال است