چالش مجتبی شاکری با اسماعیل دوستی درباره نامگذاری معبری به نام هاشمی

1

صبح امروز هنگامی که مجتبی شاکری، رییس کمیته نامگذاری شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود از پیش‌بینی شش معبر پیشنهادی برای نامگذاری به نام مرحوم هاشمی رفسنجانی و پنج تن دیگر از علما که نامگذاری مربوط به آنها نیز پیش از این به مورد تاکید شورا قرار گرفته بود، اسماعیل دوستی، عضو کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک تهران که پیشنهاد دهنده طرح نامگذاری معبری به نام  مرحوم هاشمی بود، لب به اعتراض گشود و …
 
 
صبح امروز هنگامی که مجتبی شاکری، رییس کمیته نامگذاری شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود از پیش‌بینی شش معبر پیشنهادی برای نامگذاری به نام مرحوم هاشمی رفسنجانی و پنج تن دیگر از علما که نامگذاری مربوط به آنها نیز پیش از این به مورد تاکید شورا قرار گرفته بود، اسماعیل دوستی، عضو کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک تهران که پیشنهاد دهنده طرح نامگذاری معبری به نام  مرحوم هاشمی بود، لب به اعتراض گشود و شاکری را خطاب قرار داد که چرا نام علمای دیگر را هم‌ردیف هاشمی قرار داده است. کانال اطلاع‌رسانی مجتبی شاکری ضمن انتشار فایل صوتی مربوط به این چالش لفظی در صحن شورای شهر، متن آن را نیز به شرح زیر منتشر می‌کند:

دوستی: بسم الله الرحمن الرحیم. آقای چمران! این داستان شاکری است، این که پنج شخصیت گران‌سنگ کشور را همردیف هاشمی رفسنجانی قرار داده. آقای شاکری! مگر تو اهل استصوابی؟ من طرح آوردم؛ ۱۵ امضا جمع کردم برای شخص آقای هاشمی. این چه برخوردی است که تو می‌کنی؟ چرا این طور برخورد می‌کنی

شاکری: این حرف‌ها چیست؟ پنج تن از علما بودند که بیش از یک‌سال نامگذاری آنها جانمایی نشده. مگر شما با آقا مجتبی تهرانی مساله داری؟ مگر با آیت‌الله خوشوقت مساله داری؟ مگر با آیت‌الله حق شناس مساله داری؟ مگر با آیت‌الله فاضل لنکرانی مساله داری؟
دوستی: نه مساله ندارم. مخلصشان هم هستم.
شاکری: شما به جای اینکه تشکر کنی که در کنار نام آقای هاشمی نام‌گذاری پنج نفر دیگر از علما هم تکلیفشان مشخص شد، به جای تشکر کردن است؟
دوستی: نه آقای چمران! این چه کاری است؟
شاکری: این چه رفتاری است که شما می‌کنی؟ شما تیزر بانک پارسیان را در شورا برای ما پخش می‌کنی به جای …
دوستی: طرح به نام هاشمی است. اسامی پنج بزرگ دیگر را ردیف کرده‌ای. چه معنی دارد؟ مگر طرح این است؟ 
شاکری: مگر مشکلی برای (نام‌گذاری) آقای هاشمی ایجاد کرده؟
دوستی: یعنی چه؟ هیچ شخصیتی در این کشور به جز مقام معظم رهبری نمی‌تواند جای آقای هاشمی را بگیرد؟
شاکری: هیچ این حرف‌ها نیست. این نظر شماست.
دوستی: این نظر همه ملت ایران است.
شاکری: شما پیام مقام معظم رهبری را بخوانید؛ به غلط بودن فکرتون پی می برید.
 

دیدگاه ها غیرفعال است