پرداخت بدهی 6 هزار میلیارد تومانی پیمانکاران مطالبه اصلی شورا از شهرداری

1

عضوکمیسیون فرهنگی،اجتماعی شورای شهر تهران گفت: توسعه مترو اولویت اول بودجه سال 95 شهرداری و پرداخت بدهی پیمانکاران مطالبه اصلی اعضای شورا از شهرداری است.

مجتبی شاکری عضو کمیسیون فرهنگی،اجتماعی شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص ویژگی‌ها و میزان بودجه فرهنگی سال 95 شهر تهران، اظهار داشت: سقف بودجه فرهنگی سال 95 شهر تهران نسبت به سال 94 تغییر محسوسی ندارد و با حساب میزان تورم برابر با سال گذشته است.

وی افزود: به دلیل اینکه در سال 95 میزان درآمدها با هزینه‌ها فاصله زیادی دارد و در سال 94 نتوانسته‌ایم تمام بودجه را تأمین کنیم در نتیجه بودجه سال آینده انقباضی بسته شده است تا شهرداری مجبور نباشد برای کسب درآمد به سمت دریافت عوارض از مردم برود.
عضوکمیسیون فرهنگی،اجتماعی شورای شهر  تهران بیان داشت: اولویت بودجه سال 95 بر روی توسعه مترو و حمل و نقل عمومی تمرکز دارد و همچنین پرداخت مطالبات پیمانکاران از جمله سیاست‌هایی است که اعضای شورا بر روی آن تأکید بسیاری داشته‌اند.
شاکری با بیان اینکه باید سهم بودجه نقد در شهرداری افزایش یابد، گفت: قرار برآن بود که در سال 95 سهم بودجه نقد به غیرنقد 70 به 30 باشد که این امر محقق نشده است و این نسبت در بودجه ارسالی از سوی شهرداری 60 به 40 است که باید با بررسی ‌ها آن را برطرف کرد.
وی در خصوص میزان مطالبات شهرداری به پیمانکاران، گفت: برای میزان مطالبات پیمانکاران رقم‌های متفاوتی اعلام می‌شود اما با بررسی‌های انجام شده میزان بدهی پیمانکاران 6 هزار میلیارد تومان به دست آمد که رقم بالایی است و به دلیل اینکه برخی از این پیمانکاران بنیه مالی قوی ندارند باید تهمیداتی در نظر گرفته شود که هرچه سریع‌تر بدهی آنها پرداخت شود.
عضوکمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در رابطه با راهکارهای تأمین مالی به منظور پرداخت بدهی پیمانکاران، افزود: تبصره‌ای در بودجه سال 94 وجود دارد مبنی بر اینکه شهرداری می‌تواند برای پرداخت بدهی پبمانکاران از منابع بانکی استفاده کند، حال باید بررسی شود که به چه میزان در این منابع استفاده کرد.
این گفت وگو را در سایت باشگاه خبرنگاران جوان مشاهده بفرمائید.

دیدگاه ها غیرفعال است