وجود ارتباطات خاص تجاری و سیاسی بین اروپاو آمریکا نباید ما را به ادامه برجام با اروپایی‌ها دلخوش کند/ اروپایی‌ها هیچ اقدامی برای پیگیری موارد نقض برجام از سوی آمریکا نکردند/ اروپاییان هیچگونه تضمین حقوقی به ایران برای پیگیری حقوقش در برجام نمی‌دهند

1

دبیر کل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی گفت: وجود ارتباطات خاص تجاری و سیاسی بین اروپاو امریکا نباید ما را به ادامه برجام با اروپایی‌ها دلخوش کند.

 

مجتبی شاکری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسیخبرگزاری میزان، درباره اظهارات مقام معظم رهبری در دیدار با کارگزاران نظام بیان داشت: اظهارات اخیر مقامات بلندپایه سه کشور اروپایی مبنی بر این است که ایران نباید تصور کند، آن‌ها برای احقاق حق ایران در مقابل آمریکا قرار می‌گیرند.
وی ادامه داد: کشور‌های اروپایی بار‌ها گفته اند بخاطر ایران ریسک از دست دادن سود بیشتر تجارت با آمریکا را از دست نمی‌دهند.
دبیر کل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی یادآور شد: اروپاییان هیچگونه تضمین حقوقی به ایران برای پیگیری حقوقش در برجام بدون آمریکا نمی‌دهند، زیرا هیچگونه برآوردی ندارند که آمریکا تحریم‌های اقتصادی اش را بردارد.
وی با بیان اینکه آمریکا همه تحریم‌های اولیه و ثانویه اش را علیه ایران به اجرا گذاشته است، عنوان کرد: اقتصاد اروپا و امریکا سالیان طولانی است که با هم گره خورده و مشترکات فراوانی دارند. وجود ارتباطات خاص تجاری و سیاسی بین اروپاو امریکا نباید ما را به ادامه برجام با اروپایی‌ها دلخوش کند.
شاکری تاکید کرد: همین دو سال و نیمی که از عقد برجام گذشت، بیش از ۲۰ مورد نقض مکرر برجام از سوی دولت آمریکا شکل گرفت. اروپایی‌ها به عنوان طرفین امضا کننده در برجام می‌توانستند به پیگیری موارد نقض برجام از سوی آمریکا اقدام کنند که هیچگاه چنین کاری نکردند.
وی در عین حال یادآور شد: اروپایی‌ها متخصص اتلاف وقت در مذاکرات هستند، ولی تیم مذاکره کننده ایران باید در نظر داشته باشد که هرچه سریع‌تر و در مدت زمان تعیین شده به نتیجه برسد. آن‌ها سعی دارند با کش دادن مذاکرات فشار‌های بیشتری ایجاد کنند تا تصمیمات ثانویه و ذلت باری به ایران تحمیل کنند.
عضوسابق شورای شهر تهران افزود: شروط ایران در این مذاکرات با کشور‌های اروپایی باید واضح و روشن باشد.
انتهای پیام/

دیدگاه ها غیرفعال است