توضیحات شاکری درباره رأی ندادن اصولگرایان به تحقیق و تفحص از شهرداری

1

شاکری با تأکید بر اینکه طرح «تحقیق و تفحص» تکرار وظیفه شوراست، گفت: تفحص به‌معنای نظارت است و این امر وظیفه ذاتی شورا دلیل عدم همراهی با طرح تحقیق و تفحص از شهرداری را تشریح کرد.

 

 

مجتبی شاکری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، درباره هجمه جدید اصلاح‌طلبان مبنی بر امضا نکردن طرح تحقیق و تفحص از شهرداری درباره واگذاری املاک توسط اصولگرایان، اظهار داشت: به عقیده بنده ارائه این طرح تحت‌الشعاع قرار دادن انتخابات روز گذشته شورای شهر است.

وی افزود: عنوان این طرح تحقیق و تفحص است درحالی که وظیفه اصلی شورای شهر انجام چنین کاری است زیرا اعضای شورا می‌توانند مطابق شرح وظایف کمیسیون مربوطه خود بر موضوعات مختلف در شهرداری نظارت کرده و گزارش تهیه کنند بنابراین ارائه چنین طرحی عبث است و بنده به آقای سالاری نیز این نکته را گوشزد کردم.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه طرح این موضوع تکرار وظیفه شوراست، گفت: تفحص به معنای نظارت است و این امر وظیفه ذاتی شورا محسوب می‌شود. این طرح بی‌مورد تنها جنبه تبلیغاتی دارد و هیچ کاربرد دیگری ندارد.

وی خاطرنشان کرد: ارائه این طرح به معنای تفکیک یک موضوع از هزاران موضوعی است که شورا می‌تواند بر آن نظارت داشته باشد. درباره روزنامه همشهری نیز همین اتفاق افتاد و در نهایت به این نتیجه رسیدند تعیین گروهی برای نظارت بر همشهری درست نیست زیرا کمیسیون فرهنگی و اجتماعی به طور طبیعی وظیفه نظارت برآن را دارد.

شاکری تصریح کرد: اصلاح‌طلبان در پی شکست خود در انتخابات هیئت رئیسه شورا قصد داشتند سوار موضوع جدیدی شوند، از این‌رو چنین طرحی را مطرح کردند. در حالی که هیچ‌کس‌ جلوی نظارت کردن آنها را نگرفته است و همه اعضا باید این کار را انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه علیرضا دبیر رئیس کمیسیون برنامه و بودجه نیز گزارش سه ماهه نظارتی برنامه و بودجه را اخیراً ارائه داد؛ این اقدام یعنی همان نظارت و تفحص، گفت: این طرح جز جنبه تبلیغاتی هیچ فایده دیگری ندارد و به دلیل اینکه مخاطبین اطلاعات کافی ندارند فکر می‌کنند تحقیق و تفحص کلمه و اتفاق جدیدی است.

دیدگاه ها غیرفعال است