نیروهای ستاد تبلیغاتی دولت در شهرداری تهران جذب شدند / شائبه رانت در انتصابات دولتی

1

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی گفت: حضرت امام (ره) می‌فرمایند: «ساواکی پیش من محترم‌تر است از آخوند فاسد» و این نشان‌دهنده آن است که برای امام راحل در برخورد با فاسد، شمایل و لباس افراد مطرح نبوده است.

 

مجتبی شاکری دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی، در گفتگو با خبرنگار احزاب خبرگزاری دانشجو، پیرامون انتصاب نمایندگان اسبق مجلس شورای اسلامی در دستگاه‌های دولتی، اظهار داشت: انتصابات زنگنه با مجوز روحانی، تعجب همگانی را در پی داشت؛ نمایندگانی که توسط شورای نگهبان احراز صلاحیت نمی‌شوند و نمی‌توانند در انتخابات شرکت کنند و یا رأی نمی‌آورند، به‌کارگیری آنان در وزارتخانه‌های تخصصی از قبیل وزارت نفت با مدرک تحصیلی غیر مرتبط، شائبه رانت را تقویت می‌کند.

وی ادامه داد: لذا این انتصابات، حرکتی غیرمنطقی و نامطلوب است که صورت گرفت و از همین دست اقدامات بود که دولت یازدهم و دوازدهم را به دولت حزبی تبدیل کرد. انتخاب استاندار‌ها و فرماندار‌های بخش‌های مختلف در دولت، خود گواه بر این مسئله است.

شاکری با بیان اینکه سازمان شهرداری تهران به محلی برای انتصاب نیرو‌های ستاد انتخاباتی دولت تبدیل ‌شده است، گفت: علیرغم آنکه شهرداری تهران درگیر نیرو‌های مازاد در ساختار اداری خود بود و باید تعدیل نیرو صورت می‌گرفت اما بعد از انتخابات، نیرو‌های ستاد تبلیغاتی دولت وارد شهرداری شدند و شرایط فعلی به‌خوبی نشان می‌دهد که به چه وضعیتی درآمده است.

وی افزود: باید با تخلف در هر جریان سیاسی برخورد صورت گیرد و حضور وابستگی‌های سیاسی، منکر بودن آن عمل را توجیه نمی‌کند؛ حضرت امام خمینی (ره) می‌فرمایند: «ساواکی پیش من محترم‌تر است از آخوند فاسد» و این نشان‌دهنده آن است که برای امام راحل (ره) در برخورد با فاسد، شمایل و لباس افراد مطرح نبود. باید در داوری‌های خود نسبت به اشخاص اصلاحاتی انجام دهیم.

شاکری با بیان اینکه باید معیار گرا و مسلط بر روی مبانی انقلاب اسلامی باشیم، عنوان کرد: اگر این آگاهی باشد، مهم نیست که اشخاص چه تابلوی سیاسی را بلند می‌کنند و اگر فردی باطل، آن تابلو را مستمسک اهداف شوم خود کرده باشد، می‌توانیم تشخیص دهیم و به‌راحتی داوری‌هایی داشته باشیم.

دیدگاه ها غیرفعال است