نام‌گذاری یک خیابان‌ تهران به نام “جورج جورداق”

1

رییس کمیته نام‌گذاری خیابان‌های پایتخت از تغییر نام خیابانی به نام «جورج جورداق» خبر داد.

مجتبی شاکری در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت نامگذاری خیابان‌ها و تغییر نام برخی از آن ‌ها اظهار کرد: تقریباً هر دو هفته حدود 30 تا 40 نامگذاری جدید و تغییر نام در خیابان‌های تهران داریم و آخرین تغییرات نیز نامگذاری بلوار و پل مدیریت به نام آیت‌الله مهدوی کنی بود.

وی با بیان این‌که خیابان شماره 25 مقابل کانون وکلا نیز به نام دکتر کاتوزیان نامگذاری خواهد شد، افزود: پیش از فوت مرحوم جورج جورداق در سفری که ایشان به ایران داشتند تصمیم به نامگذاری خیابانی به نام ایشان شد که حالا بناست خیابان مجاور بنیاد نهج‌البلاغه که به نام یکی از شهداست به جورج جرداق تغییر پیدا کند.

 

رییس کمیته نام‌گذاری خیابان‌های پایتخت در شورای شهر درباره این‌که چرا نام خیابانی که به اسم شهدا مزین شده است را تغییر می‌دهند، گفت: در بررسی‌های انجام شده فهمیدیم که علاوه بر این خیابان نام دو خیابان دیگر نیز به نام این شهید بزرگوار بوده است که در همین راستا با هماهنگی انجام شده با خانواده این فرد این تغییر نام انجام خواهد شد.

 

به گفته شاکری نام این خیابان هنوز نصب نشده؛ اما به زودی این اتفاق خواهد افتاد.

 

به گزارش ایسنا، پس از فوت مرحوم جورداق نویسنده و شاعر و نمایشنامه نویس مسیحی مولف کتاب «الامام علی صوت العدالة الانسانیه / امام علی صدای عدالت انسانی»، احمد مسجدجامعی در پیشنهادی خواستار نامگذاری یکی از خیابان‌های تهران به نام جورداق شده بود.

دیدگاه ها غیرفعال است