نامگذاری پلی به نام فرمانده شهید محمد ناظری طی دو روز آینده

1

رییس کمیسیون نامگذاری شورای شهر تهران از نامگذاری یکی از پل‌های بزرگراه ارتش به نام «شهید محمد ناظری» ، فرمانده یگان تکاوری نیروی دریایی سپاه که در مستند مسابقه تلویزیونی فرمانده نیز حضور داشت، خبر داد و اعلام کرد: از پلاک این پل روز چهارشنبه رونمایی می‌شود.
مجتبی شاکری در مراسم رونمایی از پلاک شهید مدافع حرم، علی آقاعبداللهی در منطقه 11، از نامگذاری و رونمایی پلاک دو پل دیگر از بزرگراه ارتش در مراسم روز چهارشنبه خبر داد و گفت: یکی از این پل‌ها به نام « مدافعان حرم» و دیگری به نام «شهید ابوالقاسم کحالی» از فرماندهان سپاه قدس و اولین مسئول آموزش نظامی حزب الله نامگذاری خواهد شد.
 
وی در ادامه با اشاره به اینکه همه ملت‌ها مقام شهدای خود و کسانی که در راه حفظ میهن و ارزش‌های کشور جان خود را از دست داده‌اند را ارج می‌نهند، گفت: در نگاه قرآنی و مکتبی ما نیز شهدا حائز بالاترین جایگاه هستند و از این رو ما نباید تنها به افتخار کردن به نام آنها بسنده کنیم، بلکه باید زمینه زنده نگهداشتن نام و راه آنها را فراهم کنیم.
 
شاکری ادامه داد: شورای شهر و شهرداری تهران برای اینکه این ابراز ارادت به مقام شهدا تنها در حد افتخار کردن باقی نماند، معابر، میادین، بوستان‌ها و دیگر اماکن شهر را به نام آنها مزین می‌کند تا کسانی که از این معابر عبور می‌کنند، بدانند امنیت، اقتدار و هویت کشور را مدیون کسانی هستیم که از تمام هستی خود برای استقرار حق مایه گذاشتند.
 
وی با اشاره به جایگاه بلند شهدای مدافع حرم که بعد از انقلاب و دفاع مقدس، در سال‌های اخیر حماسه آفریده‌اند، گفت: استمرار راه شهدا نشان می‌دهد مکتب امام راحل (ره) در تمام زمان‌ها زنده و کارساز است می‌تواند شرایط منطقه و جهان اسلام را برای دستیابی به آرمان‌های بلند ما فراهم کند.
 
شاکری با بیان اینکه نباید عده‌ای تصور کنند هر چه استکبار تصمیم بگیرد، عملیاتی می‌شود، گفت: آنچه که امروز شهدا به ما نشان داده‌اند خلاف این تصور را اثبات می‌کند. در سوریه آنچه که امریکا و اتحاد عبری، عربی،‌ ترکی و غربی اراده کرد اتفاق نیفتاد و در یمن،‌ عراق و فلسطین نیز به همین ترتیب، آنچه که امریکا می‌خواست محقق نشد.
 
رییس کمیسیون نامگذاری شورای شهر تهران از شهرداری منطقه 11 و خانواده شهید مدافع حرم و همرزمان شهید علی آقاعبداللهی درخواست کرد زندگینامه و خاطرات این شهید را از طریق فضای مجازی و سایت شهرداری در اختیار مردم قرار دهند تا کسانی که از این معبر عبور می‌کنند، با فرهتگ و منش این شهید بیشتر آشنا شوند.
 
شاکری در بخش دیگر سخنانش با تاکید بر اینکه با شیطان باید با اقتدار روبرو شد و همان‌گونه که قرآن توصیه کرده، او را در بند گرفت، گفت: شاید برخی کشورها تصور می‌کردند می‌توان در پناه پازل شیطان در امان بود، اما نابود شدند. شاید عده‌ای فکر می‌کنند از طریق تبادل با شیطان می‌توان یک معامله برد – برد رقم زد، اما این شدنی نیست. شیطان بد عهد است و با زورگویی از عمل به وعده خود سر باز می‌زند.
 
وی خاطرنشان کرد: همان‌طور که در زمان مصدق نیز مذاکره با امریکا موفقیت‌آمیز نبود، اکنون هم با وجود عمل به تعهدات خود در قضیه برجام، می‌بینیم که امریکا به وعده‌هایش عمل نمی‌کند. بنابراین برای در بند کردن و غلبه بر شیطان بزرگ باید با تکیه بر هویت مکتبی و انقلابی خود و پیش رو داشتن مولفه‌های اقتدار و امنیت ملی عمل کنیم.

دیدگاه ها غیرفعال است