نامزدهای انتخابات، ادبیات امام و رهبری درباره استکبار را رعایت کنند

1

رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران به نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری توصیه کرد ادبیات امام و رهبری در قبال استکبار را با تکرار واژه‌هایی همچون اسلام رحمانی و اسلام عطوفت، تقلیل ندهند.

مجتبی شاکری در تذکر پیش از دستور خود در سیصد و چهل و چهارمین جلسه شورای شهر تهران که به صورت غیرعلنی برگزار شد، ضمن گرامیداشت روز م کارگر ، معلم ، اعیاد مبارک شعبانیه و نیز روز پاسدار، به شکل‌گیری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر پایه آیه بلند « وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ… (آیه 60 سوره انفال)» اشاره کرد و گفت: سپاهیان ما پاسدار انقلاب و ارزش‌های انقلاب اسلامی هستند و ملت ایران از جایگاه بلند آنها به ارزش‌های بسیاری به لحاظ هویتی و معرفتی دست پیدا کرده و شگفتی های مقاومت منطقه از دستاوردهای این نهاد انقلابی است.

وی با بیان اینکه پرچم بلند وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ حافظ امنیت و استقلال ماست و آنچه در خیزش انقلابی منطقه رخ داده، برگرفته از آرایش اینچنین در مقابل استکبار است. وی از پنج نیروی بزرگ زمینی، هوایی،‌ دریایی، قدس و بسیج سپاه پاسداران به عنوان ظرفیتهای ارزش آفرین انقلاب یاد کرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه معتقدم آنچه در طول انقلاب بر مبنای هویت و اصالت انقلابی بدست آوردیم، با اعتماد به خود و بی اعتمادی به نظام سلطه آمریکا، صهیونیسم  و  زنده نگه داشتن نگاه و پاسداری از دیدگاه  امام خمینی (ره) بوده است، گفت: در باور ما واقعیت امریکا همان شیطان بزرگ است که امام راحل فرمودند و ادبیاتمان همواره می باید همان ابلیس مجسم باشد که مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارند ، واژه شجره ملعونه هم واقعیات پلشت آل سعود را در رویاروئی با خیزش انقلاب منطقه نشان می دهد.

شاکری با تاکید بر اینکه ما امنیت و استقلالمان را ‌به قیمت عقب نشینی از مقاومت انقلابی مان به دست نیاوردیم ، افزود: راهبرد امام راحل تبدیل تهدید به فرصت بود و آمریکا از ابتدای انقلاب درصدد دشمنی با ملت ایران بود. تهدیدها و تحریم ها ، نزدیک به 4 دهه ای که بر ما گذشت بی توقف ادامه داشت . ادعای برداشته شدن آنها در سایه امضای برجام ترفندی انتخاباتی است. آمریکائیها چه در زمان اوباما و چه در زمان ترامپ همواره گزینههای جدیدتری از تهدیدها و تحریم هار ا بر صدر اخبارمی نشانند و زبان تکریم نسبت به ملت ایران گزافه گوئی بیش نیست.

رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه اسلام‌ستیزی و شیعه‌ستیزی در ذات استکبار است، به برخی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری توصیه کرد در مناظرات و نشست‌های تبلیغاتی ادبیات و فرهنگ امام و رهبری در قبال استکبار را که بر پایه آیه 60 سوره انفال و با تکیه بر آمادگی همه جانبه در برابر دشمن بوده است، رعایت کنند و آن را به واژه‌های ظاهر فریب و اغوا گرانه تقلیل ندهند.

این عضو شورای شهر تهران با اشاره به نقض حقوق ملت ایران در برجام توسط امریکا،‌ گفت: در جریان‌ تثبیت برجام  آمریکا در مراحل نخست اجرای آن امحا اورانیوم غنی شده 20 درصد و …  را عملیاتی کرد، آبشارهای غنی سازی اورانیوم را از کار انداخت، فوردو را از بن شخم زد و قلب رآکتور آب سنگین اراک را هم با بتن پر کرد. این واقعیت آمریکائیست که انتظار زبان تکریم از او داریم برداشته شدن تحریم و تهدیدهائی که سرابی بیش نبود و ججز وعده هائی بر روی کاغذ جائی در واقعیت پیدا نکرد. خام دستانه پشت پرده مذاکرات کسانی برجامهای دو ، سه و چهار را در جلب رضایت آمریکا کلید می زدند.

وی در بخش دیگر سخنانش با اشاره به آغاز رویداد نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، ابراز امیدواری کرد شهرآفتاب میزبان خوبی برای این نمایشگاه باشد و مردم نیز از آن استقبال کنند.

رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران همچنین درگذشت فیروز جلالی زنوزی، نویسنده اجتماعی و دفاع مقدس را تسلیت گفت و ابراز امیدواری کرد آثار وی که ارزش‌های اسلامی و ایرانی را به خوبی به نمایش گذاشت، موجب ارتقا مقام او نزد پروردگار شود.

دیدگاه ها غیرفعال است