مسجد ولیعصر(عج) نماد معماری بی‌هویت است

1

رییس کمیته نامگذاری شورای شهر تهران، مسجد ولیعصر(عج) را نماد معماری بی‌هویت دانست.

به گزارش خبرنگار «شهری» ایسنا، مجتبی شاکری در تذکرات پیش از دستور یکصد و شصت و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، اظهار داشت: عمر شورای شهر تهران به نیمه نزدیک شده است و باید اقدامات گسترده‌ای صورت بگیرد.

 

وی ادامه داد: ساخت‌وسازهای غیرمجاز در چرخه کمیسیون‌های ماده 100 و 5 و دیوان عدالت اداری در حال چرخش است و هنوز راهکاری برای تسریع آن پیدا نکرده‌ایم.

 

رییس کمیته نامگذاری شورای شهر تهران به موضوع سیما و منظر شهری اشاره کرد و گفت: سیما و منظر معماری شهر تهران بر زمین مانده است که باید برای این موضوع اقدام عاجلی صورت بگیرد.

 

شاکری گفت: متأسفانه بافت‌های فرسوده از دستور کار خارج شدند و اگر زلزله اندک در شهر صورت بگیرد در بافت‌های فرسوده میلیون‌ها کشته خواهیم داشت.

 

وی افزود: درباره هویت شهر تهران سازمان زیباسازی مسئول است و این سازمان در رابطه با هویت‌ بخشیدن به نامگذاری‌ها در سطح شهر تهران چه اقداماتی را انجام داده است؟ میادین و نهادهای ما دارای چه هویتی هستند؟ باید حساب‌کشی در این مورد از سازمان زیباسازی انجام شود.

 

رییس کمیته نامگذاری شورای شهر تهران در مورد بازدید از مسجد ولیعصر (عج) اظهار کرد: در بازدیدی که از این مسجد داشتم، نماد آن یک معماری‌ بی‌هویت است و از ابتدای ورود به این مسجد با یک بنایی مواجه می‌شویم که هویت آن مشخص شده نیست.

 

این گفت وگو را در سایت خبرگزاری ایسنا مشاهده بفرمائید.

دیدگاه ها غیرفعال است