مسئولان و مردم آمادگی کامل برای تحقق شعار سال را دارند/ارتباط بخش اعظم معضلات فرهنگی با اشتغال

1

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی گفت: خوشبختانه برای تحقق شعار سال هم جامعه و هم مسئولان آمادگی لازم را دارند زیرا چگونگی تولید و چگونگی دانش بنیان بودن مسئله ای است که دلسوزان انقلاب در سال های اخیر آن را مورد برسی قرار داده‌اند.

مجتبی شاکری دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در گفت و گو با خبرنگار گروه سیاست خبرگزاری آنا، درمورد لزوم تحقق شعار سال مبنی بر «تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین» اظهار کرد: نامگذاری و شعاری که رهبر انقلاب از ده سال پیش تا کنون داشتند، تماما جهت گیری اقتصادی داشته است که به نوعی با تولید، اشتغال و تقویت بنیه اقتصادی کشور در ارتباط است.

این فعال سیاسی اصولگرا تاکید کرد: کشور ما در حال حاضر در ابعادی مانند امور نظامی، مسائل بین الملل و موضوعات فرهنگی توفیقات بسیار بالاتری نسبت به اقتصاد و تولید دارد که رهبر معظم انقلاب با اشراف به این خلأ شعار ده سال اخیر را همواره اقتصادی و مرتبط با تولید بیان کردند.

وی ادامه داد: بنده حتی معتقدم بسیاری از معضلات فرهنگی کشور با مسئله اشتغال و اقتصاد مرتبط است و اگر افراد جامعه بتوانند در یک وضعیت اشتغال مناسب قرار بگیرند از شبیحخون فرهنگی دشمن ممانعت می‌شود.

شاکری تصریح کرد: در خاطرات خلیل ملکی مطالعه می کردم که خطاب به وزیر امور خارجه انگلیس می گوید شما چرا مدام در حال ایجاد مشکلات قومیتی و فرهنگی برای منطقه خاورمیانه هستید؟ که وزیر انگلیس در جواب سه بار از کلمه نفت استفاده می کند، بنابراین می توان ارتباط بین مسائل فرهنگی و لزوم استقال اقتصادی را از اینجا پی برد.

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی تاکید کرد: نفت که پایه و اساس اقتصاد ایران است به حدی برای غربی ها حائز اهمیت بوده که همواره سعی داشتند ما را در این شرایط نگه دارند تا ما به با عبور از خام فروشی نفت به سمت اقتصاد مقاومتی مبتنی بر تولید حرکت نکنیم.

این فعال سیاسی اصولگرا اظهار کرد: همیشه آرزوی مقام معظم رهبری این بوده که ما نفت را از پایه اقتصاد کشور حذف کنیم و صرفا مبتنی بر نیازهای جزئی خود آن را صادر کنیم نه اینکه غربی‌ها میزان صادرات نفت ما را تعیین کنند.

دبیر کل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی گفت: خوشبختانه برای تحقق شعار سال هم جامعه و هم مسئولان آمادگی لازم را دارند زیرا چگونگی تولید و چگونگی دانش بنیان بودن مسئله ای است که دلسوزان انقلاب در سال های اخیر آن را مورد برسی قرار داده و تعاریف خوبی هم از آن بدست آورده اند.

 

 

دیدگاه ها غیرفعال است