دلیلی برای برگزاری رایگان نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب وجود ندارد

1

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با انتقاد از برگزاری رایگان نمایشگاه کتاب در شهرآفتاب طی ۵ سال آینده، خواستار بررسی تفاهمنامه شهرداری و وزارت ارشاد توسط شورای شهر شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مجتبی شاکری در تذکر پیش از دستور خود در دویست‌وشصتمین جلسه علنی شورای شهر تهران، با اشاره به طلب 14 هزار میلیاردی شهرداری تهران از دولت، گفت: در این شرایط چرا باید شهر آفتاب به صورت رایگان میزبان نمایشگاه کتاب باشد؟

وی در بخش دیگر سخنانش با اشاره به اینکه موضوع آسیب‌های اجتماعی در صدر اخبار کشور قرار گرفته است، تأکید کرد: اگر در داوری آسیب‌های اجتماعی از یک مدل فکری پیروی نکنیم به نتیجه نمی‌رسیم. توصیف آسیب‌های اجتماعی به شکل عاطفی جامعه را دچار هیجان می‌کند؛ اما اگر حد نرمال این هیجان‌زایی رعایت نشود، موجب تشویش اذهان عمومی شده و امنیت روانی افراد را به مخاطره می‌اندازد.

شاکری با تأکید بر اینکه مرحله دوم پس از توصیف آسیب، تبیین مدل برون‌رفت از آسیب است، خاطرنشان کرد: این مرحله کمک می‌کند که در فاز بعدی در چارچوب راهکارهای قانونی راه نفوذ بر آسیب را ببندیم.

این عضو شورای شهر تهران با انتقاد از اینکه جامعه با انتشار اخبار جزیره‌ای و منفرد در حوزه آسیب‌ها دچار تشویش می‌شود، بر ضرورت پرهیز از برخورد احساسی با آسیب‌های اجتماعی تأکید کرد.

شاکری همچنین با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر حقوق‌های چند ده میلیون تومانی برخی مسئولان نظام که دریافتی آنها چند برابر حقوق و دستمزد معمول جامعه است، اظهار کرد: در شرایطی از عدالت بحث می‌کنیم که اندوخته برخی افراد دارای مسءولیت هزاران میلیارد تومان است و این موارد مذمت نمی‌شود.

وی با بیان اینکه اشرافیت زاییده آسیب‌های اجتماعی است، گفت: انتظار می‌رود شهرداری تهران همانگونه که به موضوع آسیب دیدگاه اجتماعی متظاهر ورود کرده، به این قبیل آسیب‌ها که ناشی از وارونگی فرهنگی است نیز در حد بضاعت خود ورود کند.

 

این گفت وگو را در سایت خبرگزاری تسنیم مشاهده بفرمائید.

دیدگاه ها غیرفعال است