بدون شناخت جریان فتنه نمی‌توان حماسه ۹ دی را تبیین کرد

1

بدون شناخت جریان فتنه نمی‌توان حماسه ۹ دی را تبیین کرد.

 

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مجتبی شاکری در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران در نطق پیش از دستور گفت: بدون شناخت جریان فتنه نمی‌توان حماسه 9 دی را تبیین کرد.

وی  ادامه داد: مردم در انتخابات خود به کسانی رای دادند که تاییدیه شورای نگهبان را داشتند.

 شاکری گفت: همه کاندیداها شخصیت‌های نظام بودند و هیچکدام از کاندیداها قبل از انتخابات حرفی علیه قانون اساسی، انقلاب و … نزده بودند و تا زمان انتخابات هیچ نکته‌ای وجود ندارد.

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب در دیدار با میرحسین موسوی سه تذکر به وی داده که در نماز جمعه نیز به کل کاندیداها اعلام کردند، گفت: رهبر اعلام کرد که کاندیداها غیر قانونی عمل نکنند، اردوکشی خیابانی نکرده و سخنرانی نداشته باشند اما برخی کاندیداها این سه عمل را انجام دادند.

وی با بیان اینکه موسوی از جمله تقلب خود کوتاه نیامد، گفت: این افراد زیر بار نرفته و کار خود را ادامه دادند تا اینکه اردوکشی خیابانی به سمت دیگری رفت.

شاکری افزود: فتنه دو تیغه دارد که بخشی از آن مربوط به خارج از کشور و برخی نیز مربوط به داخل بود،  نظام ما به سمت و سویی رفت که رهبری در نماز جمعه خود آن گونه صحبت کرد و این در حالی است که برخی معتقدند ماجراها از مناظره‌ها شروع شد اما در واخوانی نامه سروش به رهبر که شهریور ماه سال 88 منتشر شد پس زمینه‌ها را نشان می‌دهد.

شاکری افزود: کدیور، گنجی، بازرگان، مهاجرانی و سروش پنج نفر جنبش سبز در آن سوی مرزها بودند، که در آن نامه سروش رهبری را خطاب قرار می‌دهد و صرفنظر از فحاشی، «عناونین بدنامان تاریخ» را آورده است.

وی  به توهین‌های دیگر این نامه به نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و  گفت: در بخشی از این نامه عنوان شده است که این اتفاقات محصول 20 سال مجاهدت فرهنگی ماست، که مشخص است در 18 تیر 78 موفق نشده و 10 سال بعد در سال 88 این اتفاق را مجددا انجام می‌دهند.

شاکری با آوردن نام برخی افراد همچون هاشمی، خاتمی و غیره گفت: برخی سکوت کردند و قوه قضاییه باید حکم را اعلام کند و هرچه بود مابقی تمکین کنند.

دیدگاه ها غیرفعال است