ماموریت دوم

1

خبرگزاری مهر، گروه جامعه- گزارش هفده بندی «دیده‌بان شفافیت و عدالت» را در موضوع واگذاری املاک شهرداری در تهران خواندم…

به‌رغم ابعاد نکات مطرح شده از تلاش منطقی، سنجیده، بسیجی و بی چشم‌داشت دست‌اندرکاران این سازمان مردم‌نهاد برای نشان دادن حقیقت و عدالت پنهان در پس اسناد، به انقلاب و مکتب امام (ره) بالیدم که فرزندانی را در پاسداری از اصول و ارزش های انقلاب پرورید که خط قرمزی جز بیان حقیقت نمی‌شناسند و پیمانشان با امام و رهبری و خون شهیدان از هر بستگی و وابستگی فراتر است.

به کار نبودن نظارت شورای شهر تهران در جایگاه قانونی موظف، آن را به جای پیشتازی در کشف حقیقت، به جاماندن از نهادهای نظارتی قضایی و حتی مردمی کشید که نقیصه ای عبرت آموز است.

اعمال نظام منطقی و مقتدر نظارتی می‌توانست و می‌تواند در این موضوع و دیگر مسائل پیش‌رو، راه را بر هرگونه انحراف و تفسیر خودبنیان قانون ببندد.

آزمون واکاوی حقیقت‌مدارانه این پرونده نشان داد کژراهه طراحی پرونده «املاک نجومی» در مقابل «فیش های نجومی» برآمده از حب و بغض سیاسی، جز بر ابهام و سردرگمی و «آمیختن حق و باطل» نیفزود.

قوه قضاییه می‌تواند با صدور حکم نهایی پرونده در این آزمون، با بهره گیری از دیده‌بان‌های انقلابی، سرافرازانه راهی نو را در پیگیری پرونده‌های دیگر در دستور کار خود قرار دهد و با اعتماد به افسران مبارزه با فقر و فساد و تبعیض، پرچم عدالت‌خواهی را برافراشته‌تر از گذشته به اهتزاز در آورد.

ان‌شاالله در دومین ماموریت دیده‌بانان شفافیت و عدالت، همچنان که شهردار تهران خود این سازمان را برای واکاوی در اسناد واگذاری‌های املاک همراهی کرد، رئیس‌جمهور هم امکان دسترسی دیده‌بانان را به اسناد فیش‌های حقوقی نجومی فراهم کند.

دیدگاه ها غیرفعال است