عقب ماندگی تهران از برنامه ایجاد ۱۲۴پد هلی کوپتر

1

رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران با اشاره به نیاز تهران به ۱۲۴ پد برای توقف هلی کوپتر در تهران، اعلام کرد: بعد از دو سال از مصوبه شورا پایتخت اکنون ۴۹ پد هلی کوپتر دارد.
 مجتبی شاکری در جریان سیصد و چهل و نهمین جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به مصوبه خرداد ۹۴ شورا درباره رفع نیاز تهران به پدهای هلی کوپتر، گفت: طبق مصوبه «طرح الزام شهرداری تهران به اعمال سیاست‌های لازم جهت اصلاح پدهای هلی‌کوپتر نجات برای ساختمان‌های بلندمرتبه در حال ساخت» بنا بود شهرداری و سازمان نظام مهندسی ظرف مدت چهار ماه با همکاری سازمان نظام مهندسی تهران از تاریخ ابلاغ این مصوبه ساختمان‌های درحال ساخت و یا احداث‌شده قبلی که واجد شرایط احداث پد هلی‌کوپتر در سطح شهر تهران هستند را شناسایی و دستورات لازم را به اصلاح پد با ابعاد استاندارد مربوط به هلی‌کوپترهای امدادی با هماهنگی سازمان هواپیمایی کشور ابلاغ کند. همچنین گزارش عملکرد خود را طی 6 ماه به شورای شهر ارائه دهد.
وی با اشاره به نقش مهم پدهای هلی کوپتر در مدیریت بحران، انتقال بیماران اورژانسی، اطفای حریق و نظایر آن، خواستار ارائه گزارش شهرداری در این خصوص بعد از دو سال از ابلاغ مصوبه مذکور شد.
شاکری در ادامه با انتقاد از عدم اجرای رای قلع و قمع کمیسیون ماده ۱۰۰ برای یک نانوایی در منطقه۴ که داخل یک ساختمان مسکونی چهارطبقه ساخته شده است، اظهار کرد: دودکش این نانوایی از پاسیو واحدهای مسکونی عبور کرده و ساکنان دچار مشکل شده و شکایت کرده اند. رای قلع و قمع ماده ۱۰۰ نیز بعد از اعتراض به دیوان عالی رفت و در آنجا دوباره تایبد شد اما هنوز اجرا نشده است.
وی خواستار رسیدگی شهرداری به موضوع شد و افزود: برخی از شهرداران مناطق و نواحی با این رفتار و قانون گریزی با حیثیت شهرداری بازی می کنند.
رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران در بخش دیگر سخنانش، با اشاره به اینکه در آستانه ارتحال امام خمینی (ره) هفته گذشته نکته ای برگرفته از مکتب امام مطرح و به رییس جمهور بابت اظهاراتش در زمینه حذف شعار «مرگ» انتقاد کردم، کفت: برخی دوستان به من گفتند چرا با این حساسیت نسبت به موضوع واکنش نشان داده ام. از این رو بار دیگر به صحیفه نور مراجعه کردم. امام در بحث برائت آنقدر مصر بودند که جایی فرمودند: 《از خدا می‌خواهیم که این قدرت را به ما ارزانی دارد که نه تنها از کعبه مسلمین، که از کلیساهای جهان نیز ناقوس مرگ امریکا و شوروی را به صدا درآوریم.》
شاکری افزود: اظهارات رییس جمهور در جمع جانبازان مطرح شد و آنها با ناراحتی از من خواستند نسبت به آن مواضع آنها را اعلام کنم.

دیدگاه ها غیرفعال است