عبور اصلاح طلبان از رؤسای جمهور یکی پس از دیگری/ دولت روحانی دولت ائتلافی اصلاح طلبان است/ اصلاح‌طلبان به دروغ می‌گویند ما اپوزیسون دولت هستیم

1

فعال سیاسی اصولگرا خطاب به اصلاح طلبان گفت:شما از دولت سهم‌خواهی کردید و نیروهایتان را در استانداری‌ها، فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها و جا‌های مختلف دیگر مستقر کردید بالاخره دولت روحانی دولت ائتلافی شما بود.

مجتبی شاکری دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به پروژه عبور از روحانی اصلاح‌طلبان اظهار کرد: معتقدم جریان اصلاحات از ابتدا تعریف مشخصی درباره اصلاح‌طلبی نداشت، همچنین مبانی فلسفی، اجتماعی و شعارهایش مشخص نبود.

اصلاح طلبان تمامیت خواه هستند

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی ادامه داد: اصلاح طلبان در صدد آن هستند که قشر‌هایی مانند نهضت آزادی، ملی‌گراها، منافقین، سلطنت‌طلب‌های خارج کشور و مذهبی‌های داخل کشور را یکجا داشته باشند، لذا مغز تفکرشان سکولار است و می‌خواهند در چارچوب نظام جمهوری اسلامی هم کار کنند.

او ادامه داد: نتیجه حرکت‌های زیگزاگی اصلاح طلبان این است که در یک مقطع مقابل نظام و قانون اساسی می‌ایستند و شعار‌هایی می‌دهند که با شعار‌های نهضت آزادی و منافقین همراهی دارد و از طرف دیگر می‌خواهند آن وجهه اسلامی را حفظ کنند؛ معتقدم با این وجود آنها هیچ گاه یک حرکت تنظیم شده و قابل پیش‌بینی ندارند که نمونه آن، ماجرای فتنه سال ۸۸ است.

شاکری ادامه داد: اصلاح‌طلبان در فتنه ۸۸ اصلی‌ترین شعار‌هایی را که امام(ره) در مورد فلسطین، لبنان، حزب‌الله، ولایت فقیه، عدالت و ظلم‌ستیزی مطرح کرده بود زیر سوال بردند و آن‌ها تعریف مشخصی از انقلاب و مکتب امام ندارند.

اصلاح طلبان در مقابل افراد مختلف رفتارهای زیگزاگی داشته اند

فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه اصلاح طلبان در رابطه با افراد مختلف رفتار‌های زیگزاگی داشته‌اند، خاطرنشان کرد: اصلاح طلبان در یکی از انتخابات‌های مجلس از آیت الله هاشمی عبور کردند، سپس هسته تصمیم‌گیرانشان این روند را دررابطه با خاتمی و کروبی ادامه دادند و این در حالی است که آقای کروبی رئیس مجلس منتخب آنان در مجلس ششم بود.

عبور اصلاح طلبان از روحانی برای رؤسای جمهور گذشته هم مطرح بود

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی تصریح کرد: اصلاح طلبان در دوره اخیر رفتار زیگزاگی با آقای روحانی داشته‌اند، این مسئله برای کسانی که عبور از رئیس جمهور را مطرح می‌کنند، غیرقابل پیش‌بینی نبود، یعنی این رفتار‌ها در گذشته هم اتفاق افتاده است، حجاریان در مصاحبه اخیر خود مطرح کرده است مشروعیت و ایدئولوژی ما همان دموکراسی است که در غرب وجود دارد.

آمال اصلاح طلبان یک نوع لیبرال دموکراسی است

او با اشاره به این که آمال اصلاح طلبان یک نوع لیبرال دموکراسی است، تصریح کرد: لیبرال دموکراسی با جمهوری اسلامی و مکتب اسلام ناب امام(ره) سازگار نیست، اما بین هسته مرکزی این مجموعه که کاملاً تفکر سکولار دارند و لفظ اسلام را برای جمهوری اسلامی قید اضافی می‌دانند، با هواداران فاصله جدی وجود دارد؛ هواداران تصور می‌کنند اصلاح طلبان از ناحیه دین و بن مایه تفکر امام می‌خواهند جامعه را اداره کنند در حالی که آنها چنین ادعایی ندارند.

اصلاح طلبان بعد از جریان دوم خرداد پروژه های براندازی را شروع کردند

شاکری افزود: مدل‌های رفتاری اصلاح طلبان با شخصیت‌ها در حذف و جذب آنان تکراری است، علت این مسئله مرکزیت بسته جریان اصلاحات است که این مرکزیت همچون کاستی بسته برای تصمیم‌گیران نقش تعریف و بازی‌گردانی می‌کند، لذا پس از اینکه در دوم خرداد سال ۷۶ رای آوردند و دولت هاشمی به خاتمی منتقل شد، پروژه‌های براندازی خود را شروع کردند.

فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به نخستین یاداشت روزنامه حجاریان خاطرنشان کرد: عنوان این یاداشت فتح سنگر به سنگر بود، یعنی اصلاح طلبان فضای جنگ بین کسانی که در صحنه رقابت حضور داشتند را نشان دادند و اعلام کردند که سنگر ریاست جمهوری را از شما گرفتیم سنگر‌های بعدی را که مجلس و شورا‌ها است خواهیم گرفت.

عبور اصلاح طلبان از روئسای جمهور یکی پس از دیگری/ دولت روحانی دولت ائتلافی اصلاح طلبان است/ اصلاح‌طلبان به دروغ می‌گویند ما اپوزیسون دولت هستیم

جریان دوم خرداد در فتح سنگر به سنگر، پروژه فشار از پایین و چانه زنی از بالا کلید زدند

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی اظهار کرد: اصلاح طلبان در فتح سنگر به سنگر، پروژه فشار از پایین چانه زنی از بالا را کلید زدند، یعنی با رهبری در توزیع قدرت شروع به چالش کردند، آن هم در شرایطی که قانون اساسی موارد را مشخص کرده بود. پروژه فشار از پایین و چانه‌زنی از بالا همان جنگ نرمی است که در آموزه‌های جرج سروس سرمایه‌دار صهیونیست وجود دارد، سپس بحث رفراندم و لوایح دوقلو را مطرح کردند تا مبتنی بر لوایح دوقلو اختیارات رهبری به رئیس‌جمهور واگذار شود.

او افزود: پروژه فتح سنگر به سنگر اصلاح طلبان نهایتاً به نامه جام زهر رسید، بعد از ۱۱ سپتامبر و انفجار برج‌های دوقلو که الآن مشخص شده کار خود آمریکایی‌ها با همراهی آل سعود بوده است آمریکا به افغانستان و عراق لشکرکشی کرد، سپس جریان اصلاح‌طلب داخلی ما این فرصت را غنیمت شمردند تا با حذف کامل جریان سیاسی مقابل خود با جام زهر دیگری به رهبری فشار بیاورند تا جمهوری اسلامی را از اقتدار بر مبنا و محور ولایت فقیه ساقط کنند.

شاکری با اشاره به نامه جام زهر اصلاح طلبان به رهبری خاطرنشان کرد: اصلاح طلبان نامه‌ای خطاب به رهبری مبنی بر اینکه دشمن خارجی شرق و غرب کشورمان را گرفته است، نوشتند، با توجه به اینکه دشمن خارجی شرق و غرب کشورمان را گرفته است اگر شما دست از اختیارات خود برندارید اتفاق مشابه عراق در ایران رخ می‌دهد، لذا این اختیارات مستبدانه است.

اصلاح طلبان سخیف‌ترین تعبیر را نسبت به نظام در نامه جام زهر مطرح کردند

فعال سیاسی اصولگرا گفت: اصلاح طلبان سخیف‌ترین تعبیر را نسبت به نظام و رهبری در آن نامه مطرح کردند که الآن آن نامه در فضای مجازی موجود است. یعنی رفتار اصلاح‌طلبان رفتار براندازانه با نظام بود، آن هم از این جنس که نظام از اسلامیت تهی شود و یک جریان سکولار جایگزین جریان نابی شود که حضرت امام(ره) آن را مطرح می‌کرد و تاکنون برائت و عذرخواهی بابت نوشتن آن نامه نداشتند.

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی افزود: پیشنهادات اصلاح طلبان تغییر قانون اساسی، تغییر اختیارات ولی فقیه، انحلال شورای نگهبان، ریشه کن شدن نظارت استصوابی و برداشته شدن اختیارات رهبری از قوه قضاییه، صداوسیما، سپاه و بسیج بود.

هسته مرکزی جریان اصلاحات کشور را در انتخابات ۸۸ به ساو بحران بین المللی بردند

شاکری تصیح کرد: مجموعه‌ای که در حال حاضر به عنوان هسته مرکزی تفکر اصلاح‌طلب شناخته می‌شوند همان کسانی هستند که در یک انتخابات کشور را به ساو بحران بین‌المللی بردند.

او با اشاره به اینکه روحانی مطرح می‌کند با پشتیبانی اصلاح طلبان رای نیاورده‌ام گفت: اصلاح‌طلبان یک اختلاف جدی با رییس جمهور دارند و پیدا و پنهان به او می‌گاوند که حضور ما باعث رای‌آوری شما شد، آقای روحانی هم می‌گاود هیچ نیازی به رای شما ندارم و من با رای خودم راو کار آمدم که در دور دوم این مباحث خیلی جدی شد.

روحانی در انتخابات سال ۹۶ جهانگیری را فقط برای پاسخ به پرسش رقبا می‌خواست

فعال سیاسی اصولگرا خاطرنشان کرد: روحانی در انتخابات سال ۹۶ برای ورود معاون اول به عرصه انتخابات گفت: آقای جهانگیری به شرطی ثبت‌نام کند که اولاً تا مرحله آخر نماند سپس به گونه‌ای عمل نکند که تصور دیگران رئیس جمهور شدن او باشد، بلکه برخی پرسش‌هایی که رقبا مطرح می‌کنند را پاسخ دهد.

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی ادامه داد: جریان رئیس دولت اصلاحات در سال گذشته یک پاوشی مبنی بر پشیمانی به راه انداخت، سپس آقای روحانی و اطرافیانش خطاب به جریان اصلاحات گفتند شما چرا این پاوش را به راه انداختید و آنها هم گفتند شما به قول‌هایی به اصلاح‌طلبان دادید عمل نکردید.

عبور اصلاح طلبان از روحانی دور از انتظار نبود

شاکری افزود:آقای روحانی هم در جهت شعار‌های اصلاح طلبان در سخنرانی خود مطالبی را مطرح کرد، اصلاح طلبان در گذشته این نوع رفتار‌ها را با آیت الله هاشمی و رئیس دولت اصلاحات داشتند و اکنون هم نوبت به آقای روحانی رسیده است فلذا این راوه اصلاح‌طلبان خیلی دور از انتظار نبوده و نیست.

اصلاح طلبان می خواهند زیر بار وعده های عمل‌نشده روحانی نروند  

او خاطرنشان کرد: اصلاح طلبان تعبیرشان این است که آقای روحانی رای آورده و دیگر همه چیز تمام شده است و الان اگر یک آرایش اپوزیسون نسبت به دولت بگیرند و زیر بار وعده‌های عمل نشده روحانی نروند برایشان بهتر است؛ در حالی که مردم می‌دانند اصلاح‌طلبان از وزرای روحانی پشتیبانی کردند.

عبور اصلاح طلبان از روئسای جمهور یکی پس از دیگری/ دولت روحانی دولت ائتلافی اصلاح طلبان است/ اصلاح‌طلبان به دروغ می‌گویند ما اپوزیسون دولت هستیم

دولت روحانی دولت ائتلافی اصلاح طلبان است  

فعال سیاسی اصولگرا خطاب به اصلاح طلبان گفت: شما از دولت سهم‌خواهی کردید و نیروهایتان را در استانداری‌ها، فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها و جا‌های مختلف دیگر مستقر کردید و بالاخره دولت روحانی دولت ائتلافی شما است.

اصلاح طلبان برای شانه خالی کردن از مسئولیتشان گفتمان اپوزوسیونی به راه انداخته اند   

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی گفت: اصلاح طلبان الآن که به این نقطه رسیده‌اند، می‌خواهند از زیر بار مسئولیتشان فرار کنند و برای شانه خالی کردن از این پاسخگویی باید یک نوع گفتمان اپوزیسونی راه بیاندازند تا بعداً به مردم بگویند که ما جریان اصلاحات رئیس جمهور مستقر را تایید نمی‌کنیم، بنابراین شما در انتخابات بعدی به رئیس جمهوری که ما می‌گوییم رای دهید، یعنی همان سیاست نعل وارونه ضرب‌المثل قدیم خودمان.

او ادامه داد: اصلاح‌طلبان جز از طریق آرایش دوگانه نمی‌توانند به مقصدشان برسند، آنها این طراحی را به صورت آزمون و خطا دنبال می‌کنند تا بفهمند عملیاتی می‌شود یا نه، مانند کاری که آقای الیاس حضرتی انجام داد، او در استیضاح وزیر اقتصاد گفت «من نمی‌توانم از حق موکلینم بگذرم و در حال حاضر بیش از صد تا از دوستانم با من قطع رابطه کرده‌اند»، این موضوع نشان دهنده تصمیم‌گیری جریانی اصلاح‌طلبان بود که به وزیر اقتصاد رای ندهند.

اصلاح طلبان پشت پرده دست همکاری به رئیس جمهور داده اند  

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در پایان گفت: اصلاح‌طلبان به دروغ می‌گویند ما اپوزیسون دولت هستیم و پشت صحنه دست همکاری دادند و حاضر نیستند در استیضاح شرکت کنند، حتی در سوال از رئیس جمهور کاملاً مشخص بود که پشت صحنه تصمیم جریانی خواهند گرفت.

دیدگاه ها غیرفعال است