صورتجلسه شمارش آرای تمام صندوق‌ها در دسترس عموم قرار گیرد/ ۱۰درصد صندوق‌ها بازشماری شود

2

رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران با اشاره به وقوع تخلفات گسترده در انتخابات شورای شهر تهران درخواست کرد مانند سال ۸۸ صورتجلسه شمارش آرای تمام صندوق ها در سایت فرمانداری منتشر و ۱۰ درصد صندوق ها نیز بازشماری شود.

مجتبی شاکری در تذکر پیش از دستور خود در سیصد و چهل و هفتمین جلسه علنی شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه حقوق شهروندی مردم باید در مورد رفع شبهات پیرامون انتخابات رعایت شود، گفت: با وجود گزارش های مستند از تخلفاتی که صورت گرفته است، فرمانداری به دلایل مختلف از رسیدگی به موضوع طفره می رود.

وی ادامه داد: سال ۸۸ که شبهاتی در مورد صحت انتخابات مطرح شد، تمام صورتجلسات شمارش آرای صندوق ها در سایت منتشر شد. اکنون هم پیشنهاد می کنم فرمانداری در مورد انتخابات شوراها همین برنامه را در پیش بگیرد و با توجه به شکایات مطرح شده، ۱۰ درصد از صندوق ها بازشماری شود.

شاکری خاطرنشان کرد: نه تنها لیست خدمت بلکه حتی برخی دوستان اصلاح طلب ما باور ندارند که یک لیست مشخص صدر تا ذیل کرسی ها را با اکثریت قاطع از آن خود کند. تنها در یک مورد از تخلفات از ۳۱۰۰ فقره رای موجود در یک صندوق، همه بدون استثنا به ۲۱ نفر لیست امید رای دادند.

شاکری با بیان اینکه تخلفات ریاست جمهوری هم از جاهای مختلف گزارش شده که باید مورد رسیدگی قرار گیرد، اظهار کرد: امکان ندارد که مردم فردی مانند مهدی چمران را نشناسند؛ اگر نفس  محمد خاتمی تا این حد کارساز است که برای یک نفر یک میلیون و ۷۰۰ هزار رای می آورد، چرا برای جمع کردن جمعیت در همایش انتخاباتی آقای روحانی چنین نکرد؟

نکته قابل توجه این است که حتی برخی از چهره های شناخته شده اصلاح طلب رای محدود دارند اما یک عده چهره جدید رای بالا دارند. با وجود اختلافاتی که با اصلاح طلبان دارم اما فردی مانند احمد دنیامالی و محسن سرخو را برای تصمیم سازی در حوزه های عمران ، حمل و نقل و ترافیک مناسب تر می دانم تا خانم یا آقایی از لیست امید که هیچ رزومه ای ندارد. آیا واقعا خانه کارگر طرفداران کمتری دارد؟

رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران در بخش دیگر سخنانش ضمن گرامیداشت سالگرد شهادت شهید بروجردی، گفت: این شهید جزو چریک های قبل از انقلاب بود که وقایعی مانند واقعه خان سالار و مبارزه با امریکا را رقم زد. در آن سالها من هم عضو گروه توحیدی صف بودم که شهید بروجردی نیز به نوعی عضو آن بود.

شاکری افزود: شهید بروجردی و خانواده اش در محله ای محروم زندگی می کردند و واقعا مدافع محرومان بودند و قهر و مهر آنها برگرفته از خط قرمزهای مکتب امام راحل بود. این شهید بزرگوار تا آخرین نفس پای حق ایستاد و جان خود را در این راه فدا کرد.

وی با اشاره به فعالیت یک نانوایی در منطقه ۴ در یک آپارتمان مسکونی، گفت: با وجود تذکری که قبلا در این رابطه مطرح کردم، شهرداری منطقه از اجرای طرح قلع و قمع خودداری می کند و تنها یک نیوجرسی در آنجا گذاشته که مشکلی برای نانوایی ایجاد نکرده است. ساکنان این آپارتمان بسیار گلایه مند و خواستار رسیدگی فوری به موضوع هستند.

وی همچنین از تبدیل بخشی از پیاده روی محدوده چهارراه گلوبندک به پارکینگ موتورسیکلت انتقاد کرد و افزود: از شهروندان بابت حق پارکینگ نیز ۲۰۰۰ تومان دریافت می شود در حالی که تعرض به پیاده رو پایمال کردن حقوق مردم است و باید از آن جلوگیری شود.

دیدگاه ها غیرفعال است