شورای نگهبان به اجرای قدرتمندانه قانون می‌پردازد/جریان سازش به دنبال عبور از شورای نگهبان است

1

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه برخی با ایجاد هجمه به شورای نگهبان در صدد رسیدن به اهداف سیاسی خودشان هستند، گفت: جریان سازش به دنبال عبور از شورای نگهبان است.

مجتبی شاکری عضو شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، درخصوص هدف برخی افراد و جریانات از تخطئه و هجمه به شورای نگهبان گفت: من فکر می‌کنم مجموعه جریانی با تفکر سازش به دنبال عبور از شورای نگهبان است که در مقاطعی ظهور و بروز کرده و ما در جریان روی کار آمدن دوم خرداد و کارگزاران و در ماجرای فتنه 88 رفتارهایی را از این جریان شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه این افراد با سازوکار قانونی نمی‌توانند به اهداف خود برسند، تصریح کرد: اینها در دوم خرداد پروژه‌هایی را مانند رفراندوم قانون اساسی و نافرمانی مدنی کلید زدند و با طرح شعارهای ساختارشکنانه‌ای چون فشار از پایین و چانه زنی از بالا به دنبال هجمه و تخطئه شورای نگهبان بودند اما شورای نگهبان همواره در مسیر قانونی خود عمل کرده است و از این مسیر منحرف نشده است. 

شاکری با بیان اینکه نظارت شورای نگهبان نظارتی استصوابی است، تصریح کرد: شورای نگهبان باید به احراز صلاحیت افراد شایسته بپردازد و فرایند قانونی شورای نگهبان به گونه‌ای است که این اطمنیان‌بخشی را ایجاد کرده است که در این مسیر حقی از کسی ضایع نمی‌شود.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه عده‌ای با ایجاد حجم گسترده ثبت‌نام‌ها تلاش داشتند تا نهاد قانونی شورای نگهبان را زمین‌گیر کنند، تصریح کرد: این پروژه نخ‌نما شده است که برخی تلاش دارند با هجمه سنگین و هماهنگی با رسانه‌های بیگانه اهداف سیاسی خود را محقق کرده بهار نظام را به کدورت و پاییز نظام تبدیل کنند.

شاکری با اشاره به اظهارات حجاریان تئوریسین اصلاح‌طلب مبنی بر فتح سنگر به سنگر تصریح کرد: گویی این افراد انتخابات را به نوعی رزم نظامی می‌دانند که باید سنگرهای آن را فتح کرد و جوهره نگاه این افراد بر این امر مبتنی است که در تلاشند تا اهداف سیاسی خود را با جوهره خشونت محقق کنند.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه مراجع چهارگانه، هیأت‌های نظارت و شورای نگهبان توانمندی‌ها و اطلاعات جامع‌تری را نسبت به ادوار گذشته درباره داوطلبان دارند، خاطرنشان کرد: شورای نگهبان همواره نشان داده است که در مسیر قانونی خود عمل کرده و به اجرای قدرتمندانه قانون می‌پردازد و دراین مسیر هجمه‌ها و فشارهای سیاسی نمی‌تواند این نهاد قانونی را از مسیر خود بازدارند.

 

این گفت وگو را در سایت خبرگزاری فارس مشاهده بفرمائید.

دیدگاه ها غیرفعال است