شورای نگهبان اهمیتی به جوسازی‌ها نمی‌دهد/ برخی بحران رای دارند و به دنبال سبد رای می‌گردند

1

عضو جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی گفت: شورای نگهبان کوچک‌ترین اهمیتی به جوسازی‌ها درباره احراز صلاحیت نامزدهای مجلس خبرگان رهبری نمی‌دهد.

مجتبی شاکری عضو جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، با اشاره به برخی هجمه‌ها و فضاسازی‌ها نسبت به شورای نگهبان در روند بررسی صلاحیت نامزدهای مجلس خبرگان رهبری، اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران، نظامی مستحکم، قانون‌مدار و مقتدر است و هم در مواضع بیرونی و هم در مواضع داخلی مُرّ قانون عمل می‌کند.

وی تصریح کرد: حدود 36 انتخابات از ابتدای انقلاب اسلامی در کشور برگزار شده و در شرایط مختلف دولت‌های گوناگونی با سلایق خاص اداره دولت را برعهده داشته‌اند و همواره عملکرد نظارتی شورای نگهبان چه در زمان حضرت امام(ره) و چه در زمان مقام معظم رهبری مورد تائید بوده است.

عضو جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با بیان “بدون تردید هجمه به شورای نگهبان همان نِق زدن‌های همیشگی است” خاطرنشان کرد: چنین رفتارهایی نخ‌نما شده و چون این افراد در جامعه بحران رای دارند به دنبال سبد رای می‌گردند و موهومات ذهن خود را بیان می‌کنند.

*می‌خواهند فرآیند قانونی شورای نگهبان را زیر سؤال ببرند

شاکری با تاکید بر اینکه برخی افراد و گروه‌ها قصد دارند فرآیند قانونی شورای نگهبان را زیر سوال ببرند، گفت: اوج بی‌قانونی این افراد در فتنه 88 بود که با دروغ بزرگ گفتند 11 میلیون رای تقلب شده و پس از قانون‌شکنی این افراد، 6 قطعنامه تحریمی از سوی شورای امنیت سازمان ملل علیه کشورمان صادر شد.

وی با اشاره به اینکه شورای نگهبان کوچک‌ترین اهمیتی به جوسازی‌ها درباره احراز صلاحیت نامزدهای مجلس خبرگان نخواهد داد، خاطرنشان کرد: آمریکا در سوریه نتوانست بشار اسد را عزل کند و در باتلاق یمن هم گرفتار شده و امروز به برخی عناصر غرب‌زده داخل کشور دلخوش کرده تا این عناصر حرف‌های گذشته و تکراری خود را ادامه دهند، اما تجربه انقلاب ثابت کرده چنین فضاسازی‌هایی روند بررسی صلاحیت نامزدها را تحت تاثیر قرار نخواهد داد.

 

این گفت وگو را در سایت خبرگزاری تسنیم مشاهده بفرمائید.

دیدگاه ها غیرفعال است