رییس جمهور به تخلفات انتخابات شورای شهر ورود کند/تکرار درخواست بازشماری 10 درصد آرا

1

رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران خواستار ورود رییس جمهور به کوتاهی فرمانداری در رسیدگی به تخلفات صورت گرفته در انتخابات شورای شهر پنجم شد و گفت: در صورتی که به درخواست بازشماری 10 درصد آرا پاسخ ندهید، نتیجه اعلام شده از نظر قانون و معترضان بی اعتبار است.

مجتبی شاکری در تذکر پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران، با اشاره به ابلاغ منشور حقوق شهروندی توسط رییس جمهور، خطاب به روحانی گفت: شما که این منشور را ابلاغ کرده و صیانت از قانون اساسی را بر عهده دارید، باید بدانید که به عده ای در انتخابات شورای شهر تهران ظلم شده است و آنها اعتراض قانونی خود را به مجلس، وزارت کشور و قوه قضاییه اعلام کرده اند.

وی ادامه داد: خواسته روشن معترضان بازشماری 10 درصد آرا است اما فرمانداری از آن تمرد می کند. چرا ظلم می کنید؟ اعتدالگرا بودن تنها به حرف نیست و باید در عمل ثابت شود. چرا با تمرد از بازشماری بر چهره انتخابات با این اقدامات رنگ می پاشند؟

وی با تاکید بر ضرورت رسیدگی به حقوق معترضان، گفت: این دولت مبنای غلطی در مورد انتخابات و رسیدگی به اعتراضات گذاشت و جای سوال است که در انتخابات بعدی قرار است چطور پاسخگوی اعتراضات احتمالی باشد.

شاکری از روحانی درخواست کرد همکارانش را مورد عتاب قرار دهد و به اعتراضات رسیدگی کند، والا نتیجه ای که اعلام شده از نظر قانون و معترضان بی اعتبار است.

وی در بخش دیگر سخنانش اظهار کرد: در سالگرد پذیرش قطعنامه که امام راحل از آن به عنوان جام زهر یاد کردند، حتما کسانی که می خواهند دفاع مقدس را با تمام ابعادش بشناسند، باید کتاب «جام زهر» نوشته کامران غضنفری را مطالعه کنند.

رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران در ادامه ضمن تقدیر از صراحت و شفافیت وزیر امور خارجه که اعلام کرد جسم و روح برجام مورد تعرض قرار گرفته است، گفت: البته با بیان این موضوع، مسوولیت وزیر امور خارجه بیشتر شد چراکه پیش تر مصرعی را گفته بود که بسیار مطرح شد و آن جمله «هرگز یک ایرانی را تهدید نکنید» بود. اکنون که به تعرض و عملی کردن تهدیدها اذعان کرده، باید مصرع دوم را بسراید که تکلیف بعد از تعرض امریکا به حقوق ایرانیان مشخص شود و با تحریم کننده و توهین کننده چه خواهند کرد.

دیدگاه ها غیرفعال است