رویکرد زیباسازی در تشکیل کمپین تولید آثار هنری ادامه یابد/نامگذاری اماکنی به نام شهدای حادثه ترور اخیر

45

رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران ضمن تقدیر از اقدامات سازمان زیباسازی در زمینه تشکیل کمپین هایی با هدف تولید محتوای تبلیغات فرهنگی، پیشنهاد داد مدیریت شهری در دوره آتی نیز این حرکت را ادامه دهد.

مجتبی شاکری در جریان سیصد و پنجاه و دومین جلسه علنی  شورای شهر تهران در تذکری، ضمن نمایش کلیپی از برگزاری کمپین های تبلیغات محیطی شهر که با هدف تولید آثار هنری حاوی پیام های فرهنگی توسط سازمان زیباسازی برگزار شد، گفت: سازمان زیباسازی با این تدبیر به خلق آثار بدیعی کمک کرد که در فضاهای تبلیغاتی شهر اکران شده است و آثار به جای اینکه انفرادی تولید شود با همفکری دیگر هنرمندان خلق شد. ضمن اینکه از شخصیت های اهل نظر نیز برای حضور در این کمپین ها دعوت می شد تا نظرات خود را با هنرمندان در میان بگذارند.

وی با بیان اینکه فرایند داوری فنی و کارشناسی آثار نیز طی شده است، افزود: پیشنهاد می شود سازمان زیباسازی اثار برگزیده را در قالب سازه های حجمی بتنی یا فلزی ماندگار کند تا نسل های آتی از آن بهره ببرند.

شاکری در خصوص نامگذاری اماکنی به نام شهدای حادثه ترور اخیر در ساختمان مجلس و مرقد امام خمینی (ره)، خاطرنشان کرد: همان رفتاری که درباره شهدای آتش‌نشان صورت گرفت، اکنون نیز دنبال می‌شود؛ به این ترتیب که معابری به نام یکایک شهدا در نزدیکی محل سکونت آنها نامگذاری خواهد شد و مکانی هم برای نامگذاری مجموعه سازمانی آنها جانمایی می‌شود.

رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران یادآور شد: درباره نامگذاری عنوان ۳۵۴ محله شهر تهران نیز کمیسیون نامگذاری با رویکرد برقرار ماندن نام های قدیمی مگر تغییر به ضرورت درباره برخی محله ها، این امر را دنبال کرده است.

وی پس از استماع گزارش شورایاری منطقه ۱۲ با اشاره به مناظره چندی پیش خود با جناب آقای قدیمی رییس سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران در این رابطه، گفت: مشروح این مناظره ۹۰ دقیقه ای درباره نحوه مداخله در منطقه ۱۲ که در برنامه ۱۸۰درجه شبکه افق صورت گرفت را در قالب لوح فشرده برای اعضا ارسال کرده ام و سایر دوستان هم میتوانند آن را در کانال شخصی ام مشاهده بفرمایند. لذا تقاضا می کنم نظرات خود را در این باره اعلام کنید تا به یک جمع بندی در موضوع معضلات هرندی و منطقه ۱۲ برسیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *