روزنامه‌ها و سایت‌ها کار تمام عیار حزبی می‌کنند/ جزئیات برگزاری کنگره جمعیت جانبازان

1

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی، جزئیات برگزاری کنگره تشکل متبوع خود را تشریح کرد.

مجتبی شاکری، دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس درباره کنگره حزب متبوع خود گفت: کنگره جمعیت جانبازان،  برای تشکیل مجمع عمومی است و طی آن اساس‌نامه و مرام‌نامه جمعیت اصلاح می‌شود و انتخاب اعضای شورای مرکزی هم در همین کنگره انجام می‌شود.

وی با دعوت از شخصیت‌های حقیقی و حقوقی برای حضور در این کنگره گفت: ایراد سخنرانی توسط تعدادی از مدعوین، بخش نخست کنگره را تشکیل می‌دهد. در بخش دوم که مربوط به مجمع عمومی است، انتخابات شورای مرکزی با حضور نمایندگان وزارت کشور برگزار می‌شود.

شاکری با بیان اینکه ما برای برگزاری کنگره، فراخوان خود را به تاریخ ۸ مهر اعلام کرده‌ایم، اظهار داشت: به دلیل مقارن شدن این تاریخ، با هفته دفاع مقدس و حضور جانبازان عضو جبهه در مراسم‌های مربوط این ایام و نیز بُعد مسافت، این احتمال وجود دارد که برگزاری کنگره در روز ۸ مهر به حدنصاب نرسد و ما مجبور هستیم که در فراخوان دوم خود، این کنگره را برگزار کنیم.

دبیرکل جمعیت جانبازان با اشاره به فراخوان دوم جمعیت جانبازان گفت: چنانچه فردا مطمئن شویم که حضور افراد به حدنصاب نمی‌رسد، با انجام فراخوان دوم،کنگره خود را در روز پنجشنبه ۱۹ مهرماه برگزار می‌کنیم.

شاکری با انتقاد از کم‌توجهی وزارت کشور نسبت به احزاب گفت: وزارت کشور در ارتباط با احزاب کار خاصی انجام نمی‌دهد. تعداد زیادی سایت‌ و روزنامه، مشغول به کار تمام عیار حزبی هستند، بدون اینکه تابع قانون احزاب باشند. امّا ما که از احزاب شناسنامه‌دار کشور هستیم، هیچ کمکی را دریافت نمی‌کنیم. وزارت کشور فقط تذکر می‌دهد و وقت تعیین می‌کند.

وی ادامه داد: خانه احزاب می‌توانست یک سالن را برای جلسات احزاب در نظر بگیرد تا هزینه آن به دوش احزاب نیفتد. 

شاکری با بیان اینکه اصلاحات مثبتی در اساس‌نامه مدنظر وزارت کشور مطرح شده و کار را تا حدودی راحت کرده، گفت: مثلاً فراخوان‌های اینترنتی هم مورد پذیرش قرار گرفته، در حالی که قبلاً اینطور نبود.

دیدگاه ها غیرفعال است