رصد مسئولان توسط مردم با اعلام لیست اموال اعضای شوراها

1

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: اعلام لیست اموال و دارایی‌های اعضای شوراها به مردم کمک می‌کند تا بتوانند در انتخا‌ب‌های خود و رصد کردن چهره‌ها به درستی عمل کنند.

مجتبی شاکری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم،‌ درباره ارائه لیست اموال و دارایی‌های اعضای شوراها و مسئولان شهرداری‌‌های کلانشهرها، اظهار داشت: بنده حدود دو سال پیش به اعضای شورای شهر پیشنهاد دادم به استقبال ارائه لیست اموال و دارایی‌های خود بروند پیش از آنکه آیین‌نامه‌ای برای این امر نگاشته شود.

وی به اشاره به مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره ارائه لیست اموال اعضای شوراها ادامه داد: شفاف‌سازی اموال به مردم کمک می‌کند تا بتوانند در انتخا‌ب‌های خود و رصد کردن چهره‌ها به درستی  عمل کنند علاوه بر این افرادی که مشمول طرح هستند نیز دقت لازم را خواهند داشت.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به جمله‌‌‌ای از رهبر معظم انقلاب گفت: ایشان طی سخنانی خطاب به نمایندگان مجلس و دولت فرمودند چهار سال فعالیت خود را صرف کارهای اقتصادی نکنید و خود را وقف کار کنید. بنده نیز در جلسه‌ای به رئیس‌جمهوری جمله مقام معظم رهبری را یادآوری کردم و گفتم شما این جمله را به وزرای خود گوشزد کنید ما نیز در شورا به آن عمل کنیم. زمانی که فیش‌های حقوق‌های 50 تا 100 میلیونی برخی مدیران را مشاهده می‌کنیم درمی‌یابیم که تا چه حد عمل کردن به این مصوبه می‌تواند به پاک بودن و سالم بودن فضای جامعه کمک کند.

 

این گفت و گو را در سایت خبرگزاری تسنیم مشاهده بفرمائید.

این گفت و گو را در سایت خبری مشرق نیوز مشاهده بفرمائید.

 

 

دیدگاه ها غیرفعال است