راهکارهای تحقق «حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی»

1

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران تاکید کرد: مقام معظم رهبری با نامگذاری هر سال، به انرژی‌های موجود در جامعه جهت می‌دهند.

 

مجتبی شاکری با بیان این مطلب به خبرنگار سیاسی ایسنا، افزود: جامعه و مردم همواره دارای انرژی‌هایی هستند، باید برای این انرژی‌ها برنامه ریزی کرد که این برنامه‌ریزی در ابتدای هر سال و توسط مقام معظم ر هبری انجام می‌گیرد.

وی افزود: مقام معظم رهبری با نامگذاری هر سال یک نوع جهت‌دهی به انرژی جامعه می‌دهند. ایشان هر ساله به مهم‌ترین مسائل مطرح در جامعه توجه کرده و با درایت خویش نامی مناسب برای سال انتخاب می‌کنند.

وی با یادآوری این‌که «مقام معظم رهبری امسال را «سال حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی» نامگذاری کرده‌اند»، گفت: رهبری با توجه به این‌که در سال جدید، انتخابات قوه مجریه که ۹۵ درصد خدمات نظام از طریق این قوه انجام می‌گیرد، را در پیش داریم و همچنین در سالی که گذشت شاهد افزایش تحریم‌ها از سوی نظام سلطه بودیم، شعار «حماسه سیاسی؛ حماسه اقتصادی» را به عنوان مسیری برای نظام قرار دادند.

این فعال سیاسی با اشاره به اقتصادی بودن عناوین سال‌های اخیر، افزود: رهبر معظم انقلاب با انتخاب یک عنوان اقتصادی برای سال‌های اخیر، به جامعه این نکته را یادآوری می‌کنند که پرداختن به بحث اقتصاد، نیاز جامعه است. ایشان امسال نیز از زاویه‌ای دیگر به این موضوع پرداختند.

وی گفت: با توجه به شعار «حماسه اقتصادی» و همچنین بحث «اقتصاد مقاومتی» که هر دو از سوی مقام معظم رهبری مطرح شده‌اند، در سال جدید باید برای مقابله با شرایط احتمالی که دشمن برای ما پیش بینی کرده، خود را آماده کنیم و به نحوی برنامه ریزی کنیم که از این می‌دان، پیروز خارج شویم.

این عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران با تاکید بر این‌که «علت تحقق نیافتن شعار سال‌های گذشته، کم‌کاری بعضی از مسوولان نظام بوده است»، اظهار کرد: در طی این سال‌ها مسوولین به طور کامل به منویات رهبری نپرداختند و همانطور که مقام معظم رهبری فرموده‌اند، در مواردی پازل دشمن را تکمیل کرده‌اند.

وی ادامه داد: اگر مسوولین با برنامه‌ریزی‌های صحیح اقتصاد ما را به سمت جدا شدن از نفت می‌بردند و اقتصاد ما به فروش نفت وابسته نبود، قطعا امروزه دچار این مشکلات اقتصادی نمی‌شدیم.

وی در پایان با تاکید بر این‌که «مسوولین باید به خود بیایند و شرایط جامعه را درک کنند» گفت: قطعا با برنامه‌ریزی‌های صحیح مسوولین و فرهنگ‌سازی از طریق رسانه ملی و همدلی و مشارکت مردم، شعار «حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی» محقق خواهد شد.

دیدگاه ها غیرفعال است