دولتی که نتواند بازار معیشت را کنترل کند، بی‌عرضه است/ سفره مردم کوچک‌تر شده است

2

دبیرکل جمعیت جانبازان گفت: اگر دولت اعتراف به ناتوانی می‌کند، بازار را برای اداره به دلال‌ها تحویل دهد تا شاید شاهد بهبود اوضاع معیشتی مردم باشیم.

مجتبی شاکری، دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب گروه سیاسی خبرگزاری آنا، با اشاره به نام‌گذاری سال ۱۴۰۰ به نام «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها»، اظهار کرد: اصلی‌ترین مطالبه مردم و تولیدکنندگان، حل مشکلات اقتصادی است و کاهش قدرت خرید مردم و افزایش سرسام‌آور هزینه‌ها باعث شده است که سفره آنان روزبه‌روز کوچک‌تر شود.

وی ادامه داد: وقتی مردم نگاه می‌کنند که بازار مملو از کالا است اما قدرت خرید ندارند، متأسفانه یأس و ناامیدی به جامعه تزریق می‌شود.

دبیرکل جمعیت جانبازان اضافه کرد: دولتمردان می‌گویند که رونق اقتصادی ایجاد کرده‌اند و روحانی هر پنجشنبه فهرستی از افتتاحیه‌های خود منتشر می‌کند اما سؤال اینجاست اگر کارهای مهمی انجام‌شده پس چرا نتیجه‌ای در بهبود وضعیت اقتصادی و تولید مشاهده نکرده‌ایم؟

شاکری با بیان اینکه دولتی‌ها حاضر به اقرار ناتوانی خود در حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم نیستند، گفت: دولت آینده باید به توان داخلی ایمان داشته باشد و بداند که مشکل اصلی مردم بیکاری، گرانی و مسکن است.

وی با تأکید بر اینکه اگر دولت نمی‌تواند بازار اقلام معیشتی را کنترل کند، بی‌عرضه است، اظهار کرد: دولت تمام ابزار نظارتی را از هنگام ورود کالایی به کشور تا توزیع آن را در اختیار دارد و اینکه بگوید چند تا دلال در بازار اخلال ایجاد می‌کنند، قابل‌قبول نیست.

دبیرکل جمعیت جانبازان تصریح کرد: اگر دولت اعتراف به ناتوانی می‌کند، بازار را به دلال‌ها برای اداره تحویل دهد تا شاید شاهد بهبود اوضاع معیشتی مردم باشیم.

 

دیدگاه ها غیرفعال است