عده‌ای کمپین راه می‌اندازند تا امریکا گُل نخورد

1

رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران با اشاره به پیام های ضد امریکایی در هفته حقوق بشر امریکایی، گفت: در این بین متاسفانه عده دیگری در داخل کشور کمپین به راه می اندازند تا امریکا گل نخورد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مجتبی شاکری در جریان جلسه غیرعلنی امروز شورای شهر تهران ضمن تقدیر از عملکرد سازمان زیباسازی شهر تهران در قالب کمپینی که به مناسبت هفته حقوق بشر امریکایی به راه افتاد، اظهار کرد: کار خوب باید مورد تشویق قرار بگیرد و در عین حال اگر خطایی رخ دهد نیز باید در جای خود نقد شود؛ کما اینکه در جریان اجرای طرح نگارخانه ای به وسعت یک شهر انتقادهایی که به عملکرد سازمان زیباسازی وارد بود را مطرح کردم.

وی ضمن نمایش تصاویری که در روزهای اخیر توسط سازمان زیباسازی روی بیلبوردهای سطح شهر به نمایش درآمده است، یادآور شد: از میان ۳۷ نوع تصویری که در فضاهای تبلیغاتی سطح شهر به نمایش درآمده، تصاویری که با محتوای سرفصل های نقض حقوق بشر توسط امریکا نظیر کودتای ۲۸ مرداد، تحریم های اقتصادی، تحریم های دارویی و جنایات علیه ملت یمن و… طراحی و به نمایش گذاشته شده، رویکرد خوبی است که توسط سازمان زیباسازی اتخاذ شده است.

شاکری با بیان اینکه مقام معظم رهبری اخیرا حتی به شعرا توصیه کردند که اشعار آنها دارای موضع باشد، خاطرنشان کرد: در شرایطی که امریکا برجام های مختلف را در برابر ما آرایش می دهد و بنا دارد ما را به پذیرفتن برجام های دیگر وادار کند، اقدام سازمان زیباسازی در زمینه کمپینی که به مناسبت هفته حقوق بشر امریکایی شکل گرفت، به روز بودن این سازمان را نشان داد. بنابراین نباید این واکنش به هنگام را مزمت کنیم. ما باید با تشکیل کمپین هایی در مخالفت با سیاست‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی نقاب از چهره ی بزک کرده آنها برداریم.

رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه عده ای در داخل کشور کمپین راه می اندازند تا امریکا اصطلاحا گول نخورد، گفت: مشخص نیست آنها به چه قیمتی از امریکا دفاع می کنند و علاقه به ملیت و سرزمین و کارکرد ایرانی بودن آنها کجا رخ نشان می دهد.

شاکری با اشاره به بدعهدی ها و نقض حقوق بشر امریکا در طول ۳۸ سال انقلاب اسلامی و همین طور در تمام عمر ۲۴۰ ساله این کشور، گفت: فهرست مطولی از جنایت های غیرقابل انکار امریکا در این سال ها وجود دارد و مقام معظم رهبری درباره این کشور تعبیر «ابلیس مجسم» را به کار برده است. سوال اینجاست که چطور باید این ابلیسم مجسم را نمایش بدهیم؟

وی با اشاره به اینکه از منظر امریکا احکام صادر شده و حدود اجرا شده بر اساس قوانین داخلی ایران، غیر مجاز و غیر قانونی است، گفت: جای تعجب است که عده ای در برابر آمار و ارقام مربوط به آسیب های اجتماعی در امریکا که خودشان هم به آن اقرار دارند، سپر بلا شده اند و در برابر نمایش این پیام ها موضع گرفته و موج به راه انداخته اند. البته این موج ظاهرا از یک نقطه واحد منشا گرفته است چراکه ماهیت اظهاراتی که توسط مخالفان این اقدام مطرح می شود یکسان است و با ادبیاتی مشابه تکثیر می شود.

وی ادامه داد: عده ای به جای اینکه حقوق بشر امریکایی را محکوم کنند،
شهرداری تهران را به خاطر نمایش این واقعیت ها زیر سوال می برند و متاسفانه برخی از اعضای شورای شهر نیز با آنها همراه شده اند. همکاران ما در شورای شهر باید دقت کنند تا در اوهامی که برخی از این کمپین ها ایجاد کرده اند، جوگیر نشوند.

این عضو شورای شهر تهران با اشاره به تحصیلات تخصصی خود در رشته جامعه شناسی و با تاکید بر اینکه نسبت به موضوعات اجتماعی نظیر کودکان کار و آسیب دیدگان اجتماعی بیگانه نیست، افزود: ریشه این پدیده ها را باید در برخی سیاست ها، شرایط اقتصادی و انتظار کشیدن از برجام برای رفع تحریم ها جست و جو کرد.

شاکری تاکید کرد: اقدام شهرداری تهران در این زمینه، رفتاری است که دولت باید در این شرایط انجام بدهد . ولی گره زدن آسیب های اجتماعی, بیکاری و… به شهرداری تهران که خودپیشگام در رفع آسیبهای اجتماعی است، نشانی غلط دادن به مخاطب است.

 

این خبر را در سایت خبرگزاری مهر مشاهده بفرمائید.

این خبر را در سایت خبری شورای شهر مشاهده بفرمائید.

این خبر را در سایت خبرگزاری فارس مشاهده بفرمائید.

این خبر را در سایت خبرگزاری تسنیم مشاهده بفرمائید.

این خبر را در سایت خبری تابناک مشاهده بفرمائید.

این خبر را در سایت خبری روزنامه اعتماد مشاهده بفرمائید.

 

دیدگاه ها غیرفعال است