دعوای محسن هاشمی و حناچی را جدی نگیرید، با هم هماهنگ هستند/ چالش زرگری به وجود می‌آورند تا از پاسخگویی فرار کنند/ محسن هاشمی می‌خواهد برای انتخابات 1400 جلب توجه کند

1

خیز آقای محسن هاشمی برای انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 است. او یکی از گزینه های دست چندم مدنظر اصلاح طلبان محسوب می شود و در واقع می خواهد با انتقاد از وضع موجود توجه افکارعمومی و سیاسیون را جلب کند و یک مانوری برای انتخابات آینده داشته باشد.

مجتبی شاکری درباره تنش های به وجود آمده بین محسن هاشمی و پیروز حناچی شهردار تهران به خبرنگار فردا گفت: هر سه ضلع مثلث دولت، شورای شهر و شهرداری در یک مسیر ناکارآمدی حرکت می کنند و عملکردشان موجب نارضایتی رأی دهندگان به آنها شده است.

وی افزود: در واقع کسانی که به لیست ائتلاف امید در انتخابات شورای شهر تهران رأی دادند امروز احساس خسران می کنند و اعتمادشان به دولت، شورای شهر و شهرداری تهران از دست رفته است. نکته دیگر انکه امروز شهردار تهران برای جبران کسری بودجه همان خطاهایی را مرتکب می شود که خودش روزی منتقد آنها بود. 

این فعال سیاسی اصولگرا چالش پیش آمده بین محسن هاشمی و پیروز حناچی را زرگری خواند و یادآور شد: آنها امروز نمی توانند پاسخ رأی دهندگان را بدهند بنابراین با این نوع صحبت ها می خواهند جای سئوال کننده بنشینند و از پاسخگویی فرار کنند. در واقع می خواهند به مردم بگویند «شما به ما درست رأی دادید اما ما خودمان در صف منتقدان هستیم و از وضع موجود گلایه داریم».

وی با بیان اینکه آقای هاشمی می خواهند جای سئوال کننده بنشیند، ادامه داد: همین مشی را اصلاح طلبان به طور مشخص آقایان عباس عبدی و حجاریان درباره دولت پیش گرفتند. آنها سال 92 و سال 96 از آقای روحانی حمایت کردند اما الان خیلی با حجم بالا پرسشگر شده اند و می پرسند «چرا دولت این کار را کرد؟ یا چرا دولت این کار را نکرد؟».

دبیرکل جمعیت جانبازان درباره حسادت محسن هاشمی به جایگاه پیروز حناچی در شهرداری تهران اظهار کرد: به نظر نمی آید موضوع حسادت باشد. معتقدم آنها با هم هماهنگ هستند چون همه اعضای شورای شهر با هم تصمیم گرفتند ترکیب 21 نفره شورا را به هم نزنند چون با خروج یک نفر، آقای چمران وارد شورای شهر می شد. به همین دلیل هیچ یک از اعضای شورای شهر برای انتخابات مجلس نیز ثبت نام نکردند.

وی با بیان اینکه آقای هاشمی با طرح این انتقادها به عملکرد شهرداری تهران نمی تواند نقش شورای شهر را از این ناکارآمدی‌ها در مدیریت شهری پنهان کند، افزود: معتقدم رصدکنندگان اخبار شورا نباید این گفتگوها و تنش ها بین آقای هاشمی و حناچی جدی بگیرند. همه اعضای شورای شهر آقای حناچی را می شناختند و واقف به میزان توانمندی های او بودند. در مجموع این انتقادهای آقای هاشمی به شهردار تهران را نعل وارونه و فرار به جلو می دانم تا ناکارآمدی های شورای شهر پنجم توجیه شود.

عضو شورای شهر چهارم بیان کرد: ناگفته نماند که خیز آقای محسن هاشمی برای انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 است. او یکی از گزینه های دست چندم مدنظر اصلاح طلبان محسوب می شود و در واقع می خواهد با انتقاد از وضع موجود توجه افکارعمومی و سیاسیون را جلب کند و یک مانوری برای انتخابات آینده داشته باشد.

دیدگاه ها غیرفعال است