مراسم گرامیداشت مادران و همسران شهید برگزار شد

1

مراسم گرامیداشت مادران و همسران شهدا با عنوان «نیمه پنهان ماه» امروز ۲۹ بهمن‌ماه در دانشگاه صداوسیما برگزار شد.

به گزارش خبرنگار حوزه فرهنگی و هنری گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، مراسم گرامیداشت مادران و همسران شهدا با عنوان «نیمه پنهان ماه» امروز ۲۹ بهمن‌ماه در دانشگاه صداوسیما برگزار شد.

این برنامه با حضور جمعی از مادران شهیدان دفاع مقدس و مدافعان حرم و همچنین جانبازان جنگ تحمیلی، ریاست و مسئولان دانشگاه صداوسیما برگزار شد.

در این مراسم مادر شهید هوشنگ خوش‌خبر با اشاره به فضیلت و ارزش شهدای انقلاب گفت: امروز با وجود شما جوانان انقلابی و متعهد که همچنان پای ارزش‌های انقلابی ایستاده و راه شهدا را با حفظ ارزش‌ها ادامه می‌دهید دل مادران همسران و خانواده‌های شهدا و جانبازان خوشحال است.

مادر شهید ادامه داد: شهید هوشنگ خوش‌خبر با وجود اینکه چندین بار در جنگ زخمی شده و برای مداوا به خانه آمده بود، آخرین بار که می‌خواست به جبهه برگردد همچنان با دلی قرص و گام‌های استوار به انتخاب خود ایمان داشت، هوشنگ آخرین روز لحظه خداحافظی تنها جمله‌ای که گفت این بود که من به‌ فرمان رهبرم برای حفظ خاک این میهن عازم جبهه می‌شوم، امیدوارم شما جوانان راه این شهدا را تا پای جان ادامه داده و با ایستادگی در برابر دشمنان و اطاعت از ولایت‌ فقیه جای خالی فرزندان شهید را برای خانواده‌های شهدا پر کنید.

در ادامه این مراسم مجتبی شاکری جانباز هشت سال جنگ تحمیلی با اشاره به برخی از فعالیت‌های چندین ساله خود در حوزه فرهنگی و هنری اظهار کرد:  بعد از مجروحیت در جبهه‌های حق علیه باطل توفیق یافتم تا هرچه بیشتر در محضر خانواده‌های محترم شهدا حضور داشته باشم که طی این مدت بیش از ۴۰ هزار اثر در زمان مسئولیت در دفتر سیمافیلم در حوزه خاطرات جنگ ثبت و ضبط و جهت تولید محصولات فرهنگی در بخش‌های کتاب داستان، رمان و سریال دوستان فعال به انجام رساندیم.

نویسنده و فعال فرهنگی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ادامه داد: آنچه در مراجعه به خدمت خانواده‌های شهدا ملاحظه کردم قابل قیاس و بیان نیست، خاطرات یکایک مادران، همسران و جانبازان گنجینه‌ای بسیار ارزشمند است که بهترین سوژه‌ها برای ساخت و تولید محصولات فرهنگی را می‌توان از آن‌ها استخراج کرد.

عضو سابق شورای شهر تهران افزود: برخی از این آثار و خاطرات اوج قضایای انقلابی در دوران دفاع مقدس است که تعبیری برایشان نیست، نوعی افروخته شدن و به آتش کشیده شدن را می‌تواند در خاطرات خانواده‌های شهدا و جانبازان و ایثارگران تعبیر کند.

در ادامه این مراسم مادر شهیدان خالق‌پور با اشاره به اینکه شهدا زنده هستند افزود: خانواده‌های شهیدان به‌ ظاهر است که فرزندان خود را از دست‌ داده‌اند، اما شهیدان همواره در همه‌ جا در کنار ما بوده و هستند.

این مادر سه شهید افزود: تاریخ برای ما درس عبرتی است که باید بیشتر به آن توجه کنیم، در طول تاریخ جنگ‌های متعددی اتفاق افتاده است که در هر کدام بخشی از خاک میهن را از دست‌ داده‌ایم، اما در جنگ تحمیلی که دو سال بعد از انقلاب نوپا اتفاق افتاد باور و ایمان فرزندان انقلابی این سرزمین، از ورود دشمن و تسخیر خاک جلوگیری کرده و جان خود را برای حفظ انقلاب و آرمان‌های امام خمینی(ره) فدا کردند.

وی افزود: اگر دست و پای بچه‌ دو ساله را کسی نگیرد در هنگام راه رفتن حتماً زمین خواهد خورد، اما انقلاب اسلامی در تولد دوسالگی خود توانست در برابر قدرت‌های بزرگ دنیا و هجوم دشمنان بایستد و از خود دفاع کند که این نیز تنها به برکت ایمان قوی جوانان و لطف بزرگ الهی بود. غیرت و خون شهیدان امروز در دستان شما جوانان انقلابی و پیرو ولایت است، شهیدان بهترین الگو برای شما جوانان هستند.

مادر شهیدان خالقی‌پور گفت: جوانان انقلابی در زمان جنگ تحمیلی دست‌ به‌ دست هم دادند و سینه سپر کردند تا امروز دست بیگانه‌ای بر سر این مرز و بوم سایه‌انداز نباشد و با همین قدرت ایستادگی کردند و وجبی از خاک را به هدر ندادند نه‌تنها خاک ندادند، بلکه ارزش‌ها و دستاوردهای بزرگی را نیز تصاحب کردند. جوانان به دشمنان نشان دادند که ما هستیم و می‌توانیم.

در پایان این مراسم مادر شهیدان خالقی‌پور، شهید خوش‌خبر، شهید موسوی، شهید ولیان و شهید ابراهیم هادی و همچنین مجتبی شاکری دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی، اصغر بختیاری از همکاران شهید آوینی در تولید مستند روایت فتح و علی‌رضا قزوه شاعر انقلاب، زینب ابوطالبی مجری برنامه تلویزیونی «نیمه پنهان ماه» شبکه افق و یاسر انتظامی کارگردان این برنامه تلویزیونی توسط مسئولان دانشگاه صداوسیما تقدیر شدند.

دیدگاه ها غیرفعال است