درخواست شاکری از وزیر ارشاد درباره فیلم «امپراطور جهنم»

1

رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران از وزیر ارشاد درخواست کرد شخصا به موضوع جلوگیری از حضور فیلم “امپراطور جهنم” در بخش مسابقه جشنواره فیلم فجر ورود کند و اجازه ندهد این تصمیم مسئولان جشنواره فجر عملی شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، مجتبی شاکری در جریان سیصد و بیست و یکمین جلسه علنی شورای شهر تهران اظهار کرد: همه ما در جریان اقدامات مدافعان حرم که موجب افتخار و عزت و عظمت اسلام بوده و به نوعی نمایش قدرت انقلاب و گفتمان امام خمینی (ره) است، قرار داریم. تبدیل کردن این فرهنگ پر قدرت به فیلم، کار ارزشمندی است که پرویز شیخ طادی، فیلمساز متبحر کشورمان با ساخت اثری به نام “امپراطور جهنم” از سال ۹۳ دنبال کرده است.

وی با بیان اینکه در این فیلم عمق جنایت و خباثت وهابیت، داعش، تکفیری ها و به بیان مقام معظم رهبری شجره ملعونه آل سعود به نمایش گذاشته شده است، از اینکه مسوولان جشنواره فجر به بهانه مغایرت با دیپلماسی کشور آن را از شرکت در بخش مسابقه محروم کرده اند، انتقاد کرد و گفت: تولید این فیلم کار ارزشمندی همردیف کار مدافعان حرم است که همه ما در مقابل عظمت آنها خاضع هستیم.

وی با بیان اینکه عملی شدن این تصمیم تاثیر خوبی بر مدافعان حرم و خانواده شهدای مدافع حرم ندارد، گفت: وزارت امور خارجه می تواند دیپلماسی خود را دنبال کند اما نباید اجازه دهیم دیپلماسی مورد نقدی که ان قلت های زیادی درباره آن وجود دارد، از طریق هنر نیز اعمال شود.

شاکری تاکید کرد: مگر چند فیلمساز ارزشی همچون شعیبی، میرباقری، مجیدی، حاتمی کیا، طالبی و شیخ طادی در کشور وجود دارد؟ باید قدر این هنرمندان را بدانیم و اجازه دهیم آنها فرهنگ مقاومت را به زبان هنر توسعه دهند.

رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران در ادامه ضمن تقدیر از برگزاری جشنواره مد و لباس تسنیم توسط شهرداری تهران، پیشنهاد داد: ایده های خوب گسترش عفاف و حجاب که در این جشنواره مطرح می شود از تولید نمونه ای به تولید تجاری برسد و در فرهنگسازی پوشش اسلامی نقش موثر ایفا کند.

وی خاطرنشان کرد: تولیدات عرضه شده در جشنواره تسنیم محدود است اما با هماهنگی صنوف می‌توان زمینه تولید انبوه آنها را با جنس و قیمت و کیفیت مناسب فراهم کرد و حتی در صورت لزوم برای اینکه تولیدات با قیمت مناسب عرضه شود، یارانه به تولیدکنندگان پرداخت شود.

رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران با اشاره به هزینه‌های گسترده برای رفع و مقابله با آسیب‌های اجتماعی و پوششی اظهار کرد: هزینه تولید لباس مناسب یک اقدام پیشگیرانه از آسیب های اجتماعی محسوب می شود.

دیدگاه ها غیرفعال است