دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی: باید از تمام ظرفیت‌ها برای پیروزی جبهه انقلاب در انتخابات ۹۶استفاده کنیم

1

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی گفت: اگر خطا یا سستی‌هایی همچون عدم انسجام سبب شکست در انتخابات گذشته شده، باید در انتخابات آتی جبران شود.

مجتبی شاکری، دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در جمع اعضای شورای مرکزی این جمعیت، گفت: پیش از انتخابات شورای مرکزی به عنوان دبیرکل این جمعیت، اعلام کرده بودم که نامزد این جایگاه نیستم و در انتخابات برگزار شده به خودم رای سفید دادم؛ این تکلیف و بار مسئولیتی است که دیگر اعضای شورای مرکزی جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی بر گردن بنده گذاشتند و شخصا یکایک اعضای این جمعیت را بر خود مقدم می‌دانم.

وی اعضای جمعیت جانبازان را برگزیدگانی دانست که خداوند به آنها نظر و عنایت ویژه دارد و افزود: دعای این افراد در دوران دفاع مقدس همواره به اجابت نزدیک بود و آنجا که لازم بود باران ببارد یا آفتاب شود، با دعای این انسان‌های ارزشمند، خداوند عنایت خاص خود را ارزانی و خواسته آنها را اجابت می‌کرد، از این رو ملکوت این جمع با عظمت‌تر از چیزی است که در ظاهر مشاهده می‌شود.

وی از سردار محمد کوثری نخستین دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی به عنوان چهره‌ بسیجی یاد کرد و گفت: وجود وی در هر جایگاه و مسئولیتی سرمایه‌ای برای انقلاب و مقام معظم رهبری است.

شاکری با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص) و همه ائمه اطهار علیهم السلام برای بقا و زنده ماندن اسلام و قرآن فدا شدند و با هر آنچه در توان داشتند در میدان عمل حاضر شدند، افزود: اکنون ما که پیرو ائمه هستیم نیز باید با تمام توان در میدان حضور داشته باشیم تا دین خدا باقی بماند و از هر گزند و آسیبی در امان باشد.

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با بیان اینکه گستره وسیع اسلام در سرتاسر جهان ظرفیت و وضعیت جدیدی برای جامعه مسلمانان ایجاد کرده است، این صف‌آرایی در برابر دشمنان را فرصتی بی‌نظیر در جهان اسلام توصیف کرد و گفت: شرایط کنونی و آرایش جبهه مقاومت در صحنه جهانی موجب شده توجه ملل مستضعف و مسلمان به دین و قرآن بیش از هر زمان دیگری جلب شود.

شاکری با تاکید بر اینکه امروز باید بیش از پیش در خدمت اسلام، انقلاب اسلامی و فرامین مقام معظم رهبری باشیم تا به اهداف مدنظر جامعه اسلامی برسیم، افزود: با وجود اینکه سختی‌های بالاتر رفتن از قله افزون‌تر است، اما قطعا لذت بیشتری هم دارد. سختی‌ها از این جهت افزون‌تر است که کینه دشمنان اسلام جدی‌تر و عمیق‌تر از گذشته شده و همین امر سبب ریزش‌هایی در بین جمعیت انقلابی نیز شده که شاید تعجب برانگیز به نظر برسد، اما در مقابل زایش‌ها و رویش‌های انقلاب اسلامی در نسل جوان نیز بسیار لذت‌بخش و افتخاربرانگیز است، کما اینکه برخی از فرزندان انقلاب اسلامی در جهان‌بینی و نگاه خود به مقصد اسلام، انقلاب و خون شهدا از ریزش‌های انقلاب بسیار جلوتر هستند.

وی خاطرنشان کرد: صحنه‌ای که مدافعان حرم در روزگار ما رقم زده‌اند یکی از نمونه‌های پیشی گرفتن نسل جدید از انقلابی‌های نسل گذشته است. مدافعان حرم کسانی هستند که برای اینکه به مقصد برسند از اغلب ما سبقت می‌گیرند و اگر در سال‌های دفاع مقدس در جبهه ها حضور نداشتند، امروز تمام قد در صحنه حاضر هستند.

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه ابزار باید در خدمت هدف باشد، گفت: اصل این نیست که ما تشکیلات حزبی خود را حفظ کنیم، بلکه اصل بر تبعیت از ولایت فقیه است و اگر لازم شد نه تنها تشکیلات، بلکه یکایک ما باید فدای رهبری شویم، بنابراین تشکیلات جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی تا زمانی که بتواند به ولایت خدمت کند باقی خواهد ماند و اگر زمانی مانع تحقق منویات ایشان بود، فعالیت تشکیلاتی معنا نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه همه ما در مسیری که پیش رو داریم نیازمند تذکر و نقد هستیم، یادآور شد: جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی باید همان‌گونه که در بیانات مقام معظم رهبری بر آن تاکید شده، ملتزم به تقوای جمعی باشد، چرا که تقوای فردی برای کار جمعی کفایت نمی‌کند و این تقوای جمعی است که ما را در مسیر رشد و تحقق اهداف یاری می‌کند، کما اینکه در بیان امام راحل و مقام معظم رهبری نیز بارها به آیه شریفه «یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنوا کونوا قَوّامینَ لِلَّهِ شُهَداءَ بِالقِسطِ وَلا یَجرِمَنَّکُم شَنَآنُ قَومٍ عَلىٰ أَلّا تَعدِلُوا اعدِلوا هُوَ أَقرَبُ لِلتَّقوىٰ… » که خداوند می‌فرماید« ای کسانی که ایمان آورده‌اید! همواره برای خدا قیام کنید و از روی عدالت گواهی دهید! دشمنی با جمعیّتی، شما را به گناه و ترک عدالت نکشاند! عدالت کنید، که به پرهیزگاری نزدیک‌تر است…» اشاره شده است.

وی با تاکید بر ضرورت پرهیز از قومیت‌گرایی و حزب‌گرایی، گفت: حتی نام «جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی» نیز نباید ما را از اهداف اصلی دور کند و این حزب فقط مبنایی است برای اینکه ما براساس عدل حرکت کنیم. شاخص برای همه اعضای جمعیت منویات رهبری است و همه ما به ایشان ملتزم هستیم و صحیفه امام‌خمینی(ره) و بیانات رهبر انقلاب چراغ راه ماست.

شاکری سپس به انتخابات پیش روی ریاست‌جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا اشاره و بر ضرورت فعال کردن استان‌ها برای مشارکت هدفمند در این انتخابات تاکید کرد و افزود: جمعیت جانبازان حتما باید در این مسیر بدرخشد و نقش رهبری‌اش را که امام راحل برای آنان قائل بود و جانبازان را رهبران نهضت می‌دانست به صحنه بیاورد تا از تمام ظرفیت‌ها و بزرگان جبهه انقلاب اسلامی برای خلق یک حماسه استفاده کند.

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی تاکید کرد: اگر خطا یا سستی‌هایی همچون عدم انسجام سبب شکست در انتخابات گذشته شده است، باید در انتخابات آتی جبران شود و در این دوره از تمام ظرفیت‌ها برای پیروزی جبهه انقلاب اسلامی استفاده کنیم.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه مردم به پیشکسوتان جهاد و شهادت اطمینان دارند، خاطرنشان کرد: این گزاره یعنی تک تک جانبازان یک رسانه هستند و آن‌گونه که رهبری نیز اشاره کرده‌اند، حتی اگر سخنی نگویند، حضور آنها در یک جمع نشان می‌دهد که حق در کدام سو قرار دارد. هر کسی دارای چنین جایگاهی بین مردم نیست و حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی نیز – که انشاءالله به زودی با شفای کامل از بستر بیماری برخیزد – نیز مکرر به این موقعیت ممتاز که خداوند در اختیار خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان قرار داده، اشاره کرده است. در این بین جانبازان چون از ظاهرشان نیز قابل تشخیص هستند، نقش، جایگاه و مسوولیت مضاعفی دارند.

وی با بیان اینکه اکنون باید همه ما باقی مانده عمر و وجودمان را وقف مکتب اسلام، پیامبر اعظم(ص) و مظلومیت ائمه کنیم، سختی و بلاهای در مسیر را دوست و رفیقانی دانست که آمده‌اند تا ما را بالا ببرند و افزود: بیان زیبایی مولانا دارد می‌گوید«در بلا من دیده‌ام لذات او مات اویم مات اویم مات او» وکلام آخرش را با روایتی از حضرت رسول خدا (ص)به پایان برد که فرمود: «لَیَوُدُّنَّ اهل العافیه یوم القیامه اَنَّ جُلودَهم قُرِضَت بالمقاریض لما یرون من ثواب اهل البلاء» یعنی وقتی که حقیقت بلا در روز قیامت آشکار می‌شود و ثواب و پاداش بزرگ الهی به اهل بلا، ظهور پیدا می‌کند، اهل عافیت یعنی کسانی که در دنیا خوب و خوش بودند و امکانات داشتند دوست دارند و چنین طلب می‌کنند که ای کاش کسی در دنیا با قیچی بدن ما را ریز ریز می‌کرد تا ما نیز اهل بلا می‌بودیم. «لیودّنَّ» لام تأکید و نون تأکید دارد یعنی به یقین در قیامت اهل عافیت و راحتی چنین می‌خواهند. آن‌گاه که پاداش سختی‌کشیدگان را به آنها عطا می‌کنند همه غبطه می‌خورند.

شاکری در خاتمه ابراز امیدواری کرد نتیجه انتخابات 96 مرضی رهبر انقلاب اسلامی و فرزندان جبهه انقلاب شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مجتبی شاکری با کسب اکثریت آراء دوشنبه  29آذر به عنوان دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی انتخاب شد. پیش از این سردار اسماعیل کوثری این مسئولیت را بر عهده داشت.

دیدگاه ها غیرفعال است