خانواده شهدا و جانبازان نسبت به اظهارات رییس‌جمهور اعلام موضع کنند

14

رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران با انتقاد از اظهارات رییس‌جمهور در خصوص حذف شعارهایی که مبنای انقلاب اسلامی است، گفت: «مرگ بر امریکا» فقط یک شعار نیست بلکه استراتژی نظام است و مایه تاسف است که رییس‌ دولت از حذف شعار«مرگ» سخن گفته است.

مجتبی شاکری در تذکر پیش از دستور خود در سیصد و چهل و هشتمین جلسه غیرعلنی شورای شهر تهران، با اشاره به اینکه اخیرا 3موضعگیری مهم در عرصه سیاست رخ داده که هم جنبه حقوق شهروندی دارد و هم به نوعی حق‌الناس است و در عین حال جنبه راهبردی نیز دارد، در ابتدا به موضوع سند 2030 و واکنش رییس‌جمهور نسبت به انتقادات مطرح شده درباره این سند اشاره کرد و گفت: در سفر رییس‌جمهور به قم، برخی مراجع عظام تقلید تذکرات اعتراضی خود را درباره محتوای سند 2030 به دولت دادند. رهبر انقلاب نیز که قبلا نظر خود را در جمع معلمان برای تعهد 15ساله اجرای این سند اعلام کرده بودند که :«امضای بی‌سروصدا…، مطلقاً مجاز نیست؛ … از شورای عالی انقلاب فرهنگی هم گله‌مند هستم؛ آنها باید مراقبت میکردند، نباید اجازه میدادند این ‌کار تا اینجا پیش بیاید که ناچار بشویم ما جلوی آن را بگیریم و ما وارد قضیّه بشویم. اینجا جمهوری اسلامی است؛ اینجا، مبنا اسلام است، مبنا قرآن است؛ اینجا جایی نیست که سبک زندگی معیوبِ ویرانگرِ فاسدِ غربی بتواند در اینجا این‌جور اِعمال نفوذ کند.» اما با این حال گویا لجوجانه رییس‌جمهور اصرار دارد بی هیچ توضیح نظر مقام معظم رهبری را در عملانکار کند.

وی با بیان اینکه تکرار مواضع رییس‌جمهور در قبال سند 2030 به نوعی نقض حقوق شهروندی است، توضیح داد: در این سند 17 هدف اصلی و 169 هدف آموزشی فرعی دنبال شده است که به واسطه آن پدیده «شهروند جهانی» میخواهد طی فرآیندی با تعاریف مدنظر حاکمیت لیبرال غرب شکل  بگیرد و در جریان تحقق این اهداف آموزش‌هایی ارائه می‌شود که از نظر مبانی فرهنگی و دینی ما سمت و سوی درستی ندارد؛ هر چند داوری مقام معظم رهبری در این رابطه کفایت می‌کند و نیاز به توضیحات بیشتر وجود ندارد.

شاکری تصریح کرد: از رییس‌جمهور میخواهم که به دنبال پنهان کردن آموزه های غلط این سند نباشد و گزارش 30 کارگروهی را که در رابطه با اجرای سند 2030 تشکیل شده است اعلام کند. این سند در سال 94 امضا و در آذر 95 رونمایی شده و مساله مربوط به دولت است و ربطی به معلمان و دانش‌آموزان ندارد. خوب است رییس‌جمهور به جای لعن و نفرین منتقدان درباره جلوگیری از اجرای این سند که مستقیما با فرهنگ شهروندان در ارتباط است و از این جهت شورای شهر نیز باید به آن حساسیت داشته باشد، چاره‌جویی کند تا این تلقی پیش نیاید که دولت قصد دارد با وارونه نمایی سند مذکور را به هر شکل ممکن اجرا کند.

این عضو شورای شهر تهران در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر بر اساس تعهدات قرارداد ننگین کرسنت، با اعتراض و شکایت ترکیه به نرخ قراداد فروش به این کشور روزانه 30 میلیون مترمکعب گاز به نرخی که عملا مجانی حساب می‌شود، از سرمایه ملت خارج و تحویل  ترکیه می‌شود، به عنوان یک شهروند ادامه این روند را نقض حقوق شهروندی و مصداق حق‌الناس توصیف کرد و گفت: قوه قضاییه باید بدون مماشات و با درایت  و به جای اینکه پرونده‌ها را مسکوت نگهداری کند ، آنها را مورد داوری و رسیدگی قرار دهد تا مشخص شود مسببان این هدررفت منابع از سرمایه ملت، چه کسانی هستند و چرا مصون از داوری هستند .

وی ادامه داد: برخی سه برابر کردن یارانه نقدی را به زیان مردم می‌دانند و معتقدند در نهایت به گرانی و فشار به مردم منجر می‌شود اما در مقابل خروج تقریبا مفت روزانه 30 میلیون مترمکعب از منابع گازی کشور به ترکیه را به هیچ می انگارند .

شاکری در بخش دیگر سخنانش با اشاره به اظهارات اخیر رییس‌جمهور مبنی بر حذف شعار «مرگ »، گفت: این اظهارات قبلا هم توسط افراد دیگری در کشور بیان شده بود. واقعا برای من جان‌سوز و جان‌خراش است که از حذف شعار «مرگ بر امریکا»،‌ «مرگ بر استکبار» و نظایر آن که دستاورد مکتب امام خمینی (ره) است و انقلاب اسلامی بر پایه این مفهوم برگرفته از مبنای قرآنی، شکل گرفته است، سخن به میان می‌آید.

وی با بیان اینکه امام راحل امریکا را شیطان بزرگ نامید و تنفر از آن را مقدس خواند ومقام معظم رهبری آن را ابلیسم مجسم لقب داده است، تاکید کرد: حذف شعار مرگ بر امریکا، پنهان کردن اصلی ترین دشمن ملت ایران و به کژراهه کشیدن شعار استکبارستیزی کشور است و اینکه حذف شعار مرگ گفته شد ولی  صدایی به اعتراض بلند نشد ، مایه تاسف است.

شاکری یادآور شد: در این رابطه حرف بسیار دارم. امیدوارم همه جانبازان و خانواده شهدا نسبت به این اظهارات رییس‌جمهور که در راستای از بین بردن استراتژی جمهوری اسلامی است، اعلام موضع کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *