«جهش تولید» می‌تواند دولت را از ناتوانی در اقتصاد خارج کند

1

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی تصریح کرد: «جهش تولید» می‌تواند دولت را از ناتوانی در مدیریت و اقتصاد خارج کند، به شرط آنکه از سوی مسئولان جدی گرفته شود.

مجتبی شاکری دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ به نام «جهش تولید»، گفت: راهی جز این نداریم که به لحاظ اقتصادی مستقل شویم، «مستقل» به این معنی که اقتصاد نتواند عامل تهدید آمریکا و اروپایی‌ها علیه ما باشد، البته این نکته نیز حائز اهمیت است که دستگاه اجرایی و تقنینی کشور بویژه قوه مجریه نیز باید اقتصاد مقاومتی و هزینه‌های سنگین تهدید دشمن را جدی تلقی کنند.

وی به ترکیب مجلس یازدهم اشاره کرد و گفت: ترکیب انقلابی و جهادی در مجلس آینده شکل گرفته است و همچنین پا به رکاب بودن قوه قضائیه جهت مبارزه با فساد و رانت خواری مثبت و سازنده ارزیابی می‌شود بنابراین «جهش تولید» رمز عملیاتی است که باید همه آن را جدی بگیرند.

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی تصریح کرد: «جهش تولید» می‌تواند دولت را از ناتوانی در مدیریت و اقتصاد خارج کند، به شرط آنکه از سوی مسئولان جدی گرفته شود.

شاکری درباره الزامات شعار سال ۹۹ نیز اظهار داشت: بخشی مربوط به باور درونی کارگزاران و تصمیم سازان نظام است که باید محقق شود و آن را تبدیل به برنامه‌های قابل عمل کنند. هماهنگی بین دولت و مجلس نیز نکته دیگری است که باید مورد اهمیت قرار گیرد تا با این همکاری بتوانند سازوکارهای قانونی را فراهم کنند.

وی خاطرنشان کرد: اجرایی کردن قوانین بسیار خوب که در گذشته تصویب شده است اما مجری آن را جدی تلقی نمی‌کند هم نکته دیگری است که در زمینه شعار سال باید لحاظ شود.

دبیرکل جمعیت جانبازان با اشاره به نقش مردم و تولید کنندگان، گفت: نقش مردم، شرکت‌های دانش بنیان، تولید کنندگان نیز مهم است، ممکن است برنامه‌ای از سوی دولت مورد توجه قرار نگیرد اما در عرصه جامعه پیرامون آن اقدامات قابل توجه‌ای انجام شده باشد بنابراین باید همه به صحنه بیایند تا شعار سال ۹۹ محقق شود.

دیدگاه ها غیرفعال است