توجه به دانش‌بنیان‌‎ها راهکار مؤثری برای دور زدن تحریم‌هاست/ بی‌توجهی دولت روحانی به نامگذاری‌های سال

1

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی گفت: از طریق توجه به بسط شرکت‌ها و اقدامات دانش‌بنیان در کشور می‌توانیم به راحتی تحریم‌ها را دور زده و به رشد و شکوفایی اقتصادی کشور نیز کمک مؤثری خواهد شد.

مجتبی شاکری دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرنگار گروه سیاست خبرگزاری آنا با بیان اینکه با دقت به نام‌گذاری‌های سالیای قبل از سوی رهبر معظم انقلاب، متوجه تأکید ایشان بر موضوع تولید و اقتصاد مقاومتی می‌شویم، اظهار کرد: ایشان بحث معیشت مردم را به طور جدی دنبال می‌کنند و در شعار سال به منظور سیاست‌گذاری داخلی، به اقتصاد اهمیت بسیاری می‌دهند.

وی ضمن پاسخ به این پرسش که چرا رهبر انقلاب اسلامی مبحث تولید را از منظر دانش بنیان بودن، مطرح کردند، گفت: تولید باید به علم، دانشگاه و مجموعه نیروهای فکری متصل و در مرحله بعد نیز باید اشتغال‌زا باشد.

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با اشاره به ورود شخصِ رئیس‌جمهور برای حل مشکلات کشور، افزود: آقای رئیس‌جمهور طرح‌های نیمه‌کاره و کارخانه‌های از کار افتاده و تعطیل شده را احیا کرد که همین مسئله باعث امیدواری تولیدکنندگان و ایجاد اعتمادشان به دولت شده است.

شاکری ادامه داد: همچنین با کمک و همراهی وزارت تعاون به رئیس‌جمهور، سامانه‌ای طراحی شده و چندین هزار مجوز کسب و کار نیز صادر شده است که جای امیدواری بسیاری برای تولیدکنندگان است.

وی با انتقاد از اینکه برخی دولت‌ها در گذشته شعار سال که از سوی رهبر معظم انقلاب نامگذاری می‌شد را به درستی اجرا نمی‌کردند، تصریح کرد: دولت قبل نیز که اصلا اعتقادی به نامگذاری‌های سال نداشت، تصور می‌کرد با برداشته شدن تحریم‌ها مشکلات اقتصادی کشور حل می‌شود و می‌تواند با تزریق مبالغ ناچیزی مشکلات اقتصادی را رفع کند.

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه نباید از تحریم هراس داشته باشیم، اظهار کرد: برخی کشورهای دیگر به غیر از ما تحریم هستند، اما با همراهی کشورهای دوست توانسته‌اند بر مشکلات فائق آیند.

شاکری اضافه کرد: بنابراین نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی با محوریت توجه ویژه به دانش‌بنیان‌ها هوشمندانه انتخاب شده، زیرا شرکت‌ها و فعالیت‌های دانش‌بنیان که بر پایه علم و تکنولوژی روز استوار باشند، تحریم‌ناپذیرند.

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: از طریق توجه به بسط شرکت‌ها و اقدامات دانش‌بنیان در کشور می‌توانیم به راحتی تحریم‌ها را دور زده و به رشد و شکوفایی اقتصادی کشور نیز کمک مؤثری خواهد شد.

 

دیدگاه ها غیرفعال است