تلاش دوباره برای معرفی حسابرس مشترک شورا و شهرداری/شورای پنجم زیر بار نرود

1

رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران با اشاره به تلاش دوباره برای معرفی «حسابرس مشترک شورا و شهرداری»، به شورای پنجم توصیه کرد زیر بار این موضوع نرود، چراکه در این صورت جایگاه نظارتی شورا به جایگاه مشاوره برای شهردار تنزل می‌یابد.

مجتبی شاکری در تذکر پیش از دستور خود در جلسه غیرعلنی امروز شورای شهر تهران با اشاره به اینکه مکاتبه‌ای در خصوص «منشور کمیته حسابرسان» طی روزهای اخیر از سوی هیات رییسه شورا به کمیسیون‌ها ارجاع شده است، گفت: به نظر می‌رسد این طرح، نسخه دوم همان طرح معرفی حسابرس مشترک شورا و شهرداری است که دو سال قبل مطرح شده بود و به نتیجه نرسید.

وی ادامه داد: اینکه وزارت کشور در قالب سازمان شهرداری‌ها ودهیاری‌ها ، منشور 11 بندی کمیته حسابرسان را ابلاغ و لازم‌الاجرا کرده اند که طبق آن، کمیته حسابرسی مشترک شورا و شهرداری شکل بگیرد و از آن حسابرسانی به شهرداری معرفی شود و در نهایت گزارش این حسابرسان بعد از مجامع شرکت ها و سازمان های شهرداری ، به دست اعضای شورا برسد، تنزل جایگاه نظارتی شورای شهر است و نباید اجازه دهیم محقق شود.

شاکری خاطرنشان کرد: دوره فعالیت ما در شورای چهارم به سر آمده اما توصیه می‌کنم شورای پنجم به این منشور تن ندهد چراکه در این صورت نظارت شورا دست دوم و فرودستانه خواهد شد.

وی در بخش دیگر سخنانش ضمن گرامیداشت مکتب امام خمینی (ره) که محصول آن امروز در جهان اسلام و کشورهایی نظیر یمن، فلسطین،‌ عراق،‌ سوریه و لبنان مشاهده می‌شود، یاد و نام شهید محسن حججی، شهید مدافع حرم را گرامی داشت و گفت: مرگ بر امریکا حداقل ابزار نفرتی است که ما نسبت به شیطان بزرگ بروز می‌دهیم، چراکه دست پلید آنها در بسیاری از مسائل کشور ملاحظه می‌شود و در جریان اسارت و شهادت شهید حججی نیز با حمایت مستقیم از تروریست‌های داعش، نقش مستقیم داشته است.

این عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: حتما قائل به این نیستیم میان ما و امریکا، دیوار بی اعتمادی وجود دارد؛‌ بلکه میان ما دیوار نفرت و کینه است.

شاکری از وزارت خارجه کشورمان درخواست کرد عملی که امریکایی‌ها در مرز سوریه و عراق در حمایت از داعش انجام دادند و به شهادت محسن حججی منجر شد را رسما محکوم کند.

وی در عین حال با اشاره به اینکه ما باید متناسب با کار بزرگی که شهدا انجام داد‌ه‌اند، عصمت خود را در برابر افراطی گری‌ها و زیاده خواهی‌های امریکا حفظ کنیم، افزود: مکرر گفته می‌شود که برجام نقض شده و امریکا را از این بابت در لفظ محکوم می‌کنیم، اما ظاهرا از دل ساز و کار برجام، محکومیتی برای امریکا بیرون نمی‌آید. بنابراین بهتر است تیم مذاکره کننده واقعیت را انکار نکنند و به این حقیقت اقرار کنند که در ساز و کار عاجز برجام هرنوع نقض از جنس تحریم و تهدید و حتی مادر تحریم ها که به صراحت آن را اعلام کردند قابل پیگیری نیست.

شاکری در بخش دیگر سخنانش نفرت خود را از صحنه حقارت‌آمیزی که برخی از نمایندگان در مجلس و در جریان گرفتن عکس سلفی با موگرینی داشتند را اعلام و اضافه کرد: انتظار می‌رود برخی از شخصیت‌های دیگر در وزارت امور خارجه نیز زمانی که در صحنه های بین‌المللی حضور پیدا می‌کنند، برای چهره کریهی مثل وزیر امورخارجه عربستان که در زمره قاتلان اصلی شهید حججی است، آغوش باز نکنند.

دیدگاه ها غیرفعال است