تغییر نام یک میدان به نام «شهدای آتش‌نشان»/پیشنهاد نامگذاری شش معبر به نام شش تن از علما

1

رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران از پیشنهاد تغییرنام میدان آتش‌نشان واقع در منطقه پنج به نام «شهدای آتش‌نشان» خبر داد و گفت: طی هماهنگی صورت‌گرفته با مجسمه‌سازان، تندیسی هنرمندانه به یاد آتش‌نشانان شهید ساخته و در میانه این میدان نصب خواهد شد.

مجتبی شاکری در جریان سیصدوسی‌ویکمین جلسه شورای شهر تهران که به صورت غیرعلنی برگزار شد، خواستار ارائه گزارش مبسوط توسط دو کمیته موظف از سوی شورای شهر برای بررسی ابعاد حادثه پلاسکو شد و افزود: انتظار این است که شهدای آتش‌نشان هر چه زودتر در زمره «شهید خدمت» قرار گیرند و معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری تهران در این رابطه به شورا گزارش ارائه دهد.

 

وی در ادامه با بیان اینکه 29 اسفند به دلیل تقارن با تعطیلات نوروز، زمان مناسبی برای ثبت‌نام داوطلبان انتخابات شوراها نیست، خواستار تغییر این روز شد و از رییس شورای شهر تهران درخواست کرد دغدغه اعضای شورای شهر را به وزارت کشور منتقل کند.

شاکری خاطرنشان کرد: نامزدها با این زمان‌بندی نامناسب مستاصل خواهند شد و در نتیجه شاهد کاهش مشارکت و حضور آن در این دوره از انتخابات شوراهای شهر و روستا خواهیم بود. از این رو حتی اگر قانون مجوز تغییر این تاریخ را نمی‌دهد، وزارت کشور و فرمانداری می‌توانند تمهیداتی بیاندیشند تا استعلام‌های قضایی و تحویل مدارک چند روز زودتر و از نیمه اسفند آغاز شود.

رییس کمیته نامگذاری شورای شهر تهران از پیشنهاد شش معبر برای نامگذاری به نام شش تن از علما و افرادی که قرار بوده معابری به نام آنها نامگذاری شود خبر داد و گفت: اعضای شورای شهر می‌توانند در صحن شورا در این رابطه که کدام معبر به نام این افراد نامگذاری شود تصمیم‌گیری کنند. بر این اساس به زودی معابری به نام‌های آیت‌الله حق‌شناس، آیت‌الله ابوترابی، آیت الله هاشمی رفسنجانی، آیت‌الله مجتبی تهرانی، آیت‌الله فاضل لنکرانی وآیت الله خوشوقت نامگذاری خواهد شد.

دیدگاه ها غیرفعال است