تردید مردم برای شرکت در انتخابات، پیامد یک رئیس‌جمهور ناکارآمد است/ ما سنگ در دست فلسطینی‌ها را به موشک تبدیل کردیم

1

دبیر کل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی گفت: اعتماد نکردن مردم به وعده‌های نامزدها و تردید آن‌ها برای شرکت در انتخابات، پیامد یک رئیس‌جمهور ناکارآمد است.

مجتبی شاکری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه سیاست داخلی گروه سیاسی خبرگزاری آنا، با بیان اینکه منحنی مشارکت با توجه به مناظرات و سفرهای استانی نامزدها و نمایندگانشان، روند صعودی داشته است، گفت: نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد مشارکت مردم در انتخابات هرچند با سرعت کم ولی رو به رشد است. تجربه دوره‌های قبل هم نشان می‌دهد که تصمیم واقعی مردم برای انتخابات، در دو سه روز آخر مشخص می‌شود.

وی افزود: در نظرسنجی‌ای که دیروز دیدم، حضور ۴۹ درصدی وجود دارد که امیدوارم در این چند روز باقی‌مانده و با بیاناتی که مقام معظم رهبری امروز خواهند داشت، مشارکت بالای ۵۰ درصد مردم را مشاهده کنیم. البته به لطف خدا می‌توانیم به مشارکت بالای ۶۰ درصد هم امیدوار باشیم.

این نماینده پیشین شورای شهر تهران با اشاره به لزوم اجماع نامزدهای جبهه انقلاب و پرهیز آن‌ها از رقابت باهم، اذعان کرد: با توجه به اینکه نظرسنجی اخیر نشان می‌دهد که آیت‌الله رئیسی ۶۶ درصد رأی دارد و مابقی نامزدها زیر ۱۰ درصد هستند، باید سایر نامزدهای جبهه انقلاب پشت سر آیت‌الله رئیسی قرار بگیرند و از ادامه رقابت کناره‌گیری کنند. توقع می‌رود آن‌ها تمام توان خودشان و هوادارانشان را جمع کنند که آرای رئیسی بالاتر برود.

دبیر کل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در خصوص دلایل مشارکت کمتر مردم در این دوره از انتخابات اظهار کرد: اعتماد نکردن مردم به وعده‌های نامزدها و تردید آن‌ها برای شرکت در انتخابات، پیامد یک رئیس‌جمهور ناکارآمد است که فهرستی از وعده‌های اولیه‌اش مانند چرخیدن هم‌زمان چرخ سانتریفیوژ و اقتصاد، در روزهای پایانی دوره ۸ ساله‌اش عملی نشده است.

وی ادامه داد: اکنون هم چنان تحریم‌های دوره‌ پیشین حفظ‌شده و تحریم‌های جدیدی هم در دوران حسن روحانی به وجود آمده است. مردم به این دلیل اقبال بالایی به رئیسی دارند که او را راست‌گو و وعده‌های وی را صدق می‌دانند.

شاکری در واکنش به سخنان اعضای گروه مجاهدین خلق، مبنی بر به آتش کشیدن ایران در صورت مشارکت پایین مردم در انتخابات، گفت: ما در منطقه و جهان، اقتدار بالایی داریم و الان آمریکا با وجود قدرت و نیروهایش در منطقه، جرئت این کار را ندارد و در انفعال کامل به سر می‌برد. مجاهدین خلق در برابر آمریکا عددی نیستند و اختیاری از خودشان ندارند.

وی ادامه داد: ظرفیت امنیتی ما بسیار بالا است و بااقتدار اعلام می‌کنیم که سنگ در دست مجاهدین فلسطینی را به موشک تبدیل کردیم. این مطلب نشان می‌دهد ما در موضعی هستیم که درهرصورت کسی نمی‌تواند کشور و ملت ما را تهدید کند. درصد مشارکت مردم ما به کسی ربطی ندارد؛ آن‌ها به دنبال این هستند که یک جریان غرب‌گرا از صحنه حذف نشوند.

دیدگاه ها غیرفعال است