بيانيه‌ و سخنراني‌هاي معترضان به مثابه روزنامه‌هاي زنجيره‌اي است

1

خبرگزاري فارس: عضو شوراي مركزي جمعيت ايثارگران با اشاره به اينكه بيانيه و سخنراني‌هاي زنجيره‌اي معترضان به مثابه روزنامه‌هاي زنجيره‌اي است، گفت: نقطه شروع جرم را معمولا آنان غبارآلود مي‌كنند و بعد مي‌گويند به يك جمعي ظلم شده و در اين جهت پيشنهادهايي را مطرح مي‌كنند.

 

مجتبي شاكري عضو شوراي مركزي جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي در گفتگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس به مجموعه كساني كه تحت عنوان دوم خرداد جبهه‌اي را در انتخابات رياست جمهوري تشكيل دادند تا بتوانند رقيب را حذف كنند اشاره كرد و افزود: آنان ابتدا از ساز و كار قانوني استفاده كردند و به محض آنكه ديدند از طريق قانوني نمي‌توانند كارها را پيش ببرند به سمت رفتار غير قانوني رفتند و در اين جهت سه لايه شكل گرفت.

شاكري با اشاره به اينكه در لايه اول ترديد افكني در سلامت انتخابات را پيگيري كردند، افزود: لايه دوم اين جريان به سمت ستيز با قانون و شكست هنجارها و لايه سوم كه سكولارها بودند كودتاي مخملي را طراحي كرده بودند تا از دل انتخابات آن‌ را بيرون بياورند.

عضو شوراي مركزي جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي با تاكيد بر اينكه اين سه لايه كمك مي‌كند تا جريان دوم خرداد را بهتر بشناسيم، افزود: لايه ترديد افكن شامل چهره‌هاي موجهه روحاني و غير روحاني كه در بين نخبگان نيز مقبول‌تر بودند و تحصن مجلس ششم را نيز اين طيف اداره مي‌كردند و لايه سوم كه طيف براندازند افرادي مانند تاجبخش و هاله اسكندري كه وصل به مجموعه امنيتي خارج از كشور هستند پروژه عبور از قانون را پيگيري مي‌كردند. وي اضافه كرد: لايه سوم پس از سير راي گيري انتخابات ديدند چون شكست خورده هستند لباس نافرماني مدني را پوشيدند و آنچه در جامعه بوجود آمد عبور يكطرفه آن‌ها با شكستن خط قرمز قانوني، نظام را به سمت چالش سوق مي‌داد.

شاكري با بيان اينكه كسي كه قانون شكني كند مجرم است و بايد محاكمه شود، تصريح كرد: آنان مي‌خواهند نظام روي اين نكته متمركز شوند كه كساني كه دستگير شده‌اند جرمشان اين بوده كه هنجارهاي قانوني را شكسته‌اند و‌ آن‌ها مي‌خواهند نقطه‌ جرم خيز آشكار نشود. اين فعال سياسي با اشاره به اينكه بيانيه‌ها و سخنراني‌هاي زنجيره‌اي آن‌ها به مثابه روزنامه‌هاي زنجيره‌اي است، گفت: نقطه شروع جرم را معمولا آنان غبار آلود مي‌كنند و بعد مي‌گويند به يك جمعي ظلم شده و در اين جهت پيشنهادهايي را مطرح مي‌كنند مانند پيشنهادات هاشمي رفسنجاني كه غير قانوني است و ايشان بايد قانون ستيزان را معرفي مي‌كردند.

شاكري با تاكيد بر اينكه در حال حاضر بايد از افراط و تفريط جلوگيري شود، افزود: نبايد گذاشت شايعات دروغ از سوي كسي دامن زده شود و ممكن است در بازجويي‌ها برخورد افراطي صورت گيرد كه بايد مراقبت كرد برخوردها منطقي باشد.

دیدگاه ها غیرفعال است