بودجه سازمان فرهنگی وهنری باید در قالب بودجه سازمان ها اصلاح شود

1

ماموریت های سازمان فرهنگی هنری نه تنها از معاونت اجتماعی تفکیک نشده که بودجه این سازمان در قالب ردیف های حمایتی دو برابر هم شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، مجتبی شاکری در دویست و بیست و نهمین جلسه شورا با اشاره به بودجه سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، گفت : قرار بر این بود که در ۶ ماهه اول سال ۹۴ ماموریت های سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران از معاونت فرهنگی و اجتماعی تفکیک شود که این امر صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: این در حالی است که بودجه این سازمان به دو برابر ارتقا یافته که از نوع حمایتی و هزینه ای است و متاسفانه ما گزارشی هم از این ردیف ها نداریم.

شاکری در ادامه خواستار اصلاح بودجه سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در قالب بودجه سازمان ها شد.

وی همچنین به افزایش بهای عوارض نوسازی اشاره کرد و گفت : در اسفند سال ۹۳ این موضوع به تصویب رسیده ولی تا ابلاغ آن زمان زیادی طول کشیده و این مبلغ بالاتر به واسطه همین تاخیر در ابلاغ بوده است.

شاکری  افزود: در روند تصویب بودجه باید دقت داشت که تا زمانی که بودجه ماموریت های فرهنگی تامین نشود نمی توانیم، اقدامات فرهنگی در حوزه های دیگر نظیر زیبا سازی و موارد اینچنین را مشاهده کرد.

در ادامه جلسه مهدی چمران نیز گفت: امسال ما با یک مشکل در ارتباط با سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران مواجه هستیم چرا که آنها اعتقاد دارند ۴ درصد بودجه شهرداری بر اساس مصوبه مجلس باید در اختیار این سازمان قرار گیرد و شورا هم هیچ گونه نظارتی بر آن نمی تواند داشته باشد.

 

این خبر را در سایت خبرگزاری مهر مشاهده بفرمائید.

این خبر را در سایت خبرگزاری صداوسیما مشاهده بفرمائید.

این خبر را در سایت خبرگزاری ایسنا مشاهده بفرمائید.

دیدگاه ها غیرفعال است