برگزاری نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر نوعی وهم آثار هنری است/ مجسمه مردم عصبانی میدان توحید برداشته شود

1

برگزاری نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر در خیابان‌ها و بزرگراه‌های سطح شهر دلایل روانشناسی و عقلایی ندارد و این اقدام نوعی وهم آثار هنری است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، مجتبی شاکری در تذکرات پیش از دستور دویست و پنجاهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: سازمان زیباسازی نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر را سال گذشته برگزار کرد که البته این طرح کاستی‌های خاص خود را داشت.

وی ادامه داد: نگارخانه‌ها در سراسر جهان در مکان‌هایی محدود و ثابت برگزار می‌شوند و این اقدام نیز دلایل روانشناسی و عقلانی دارد.

شاکری ادامه داد اینکه شهر را جایی برای نمایش آثار بزرگ داخلی و خارجی قرار دهیم نوعی وهم آثار هنری است چرا که باید این آثار در بوستان‌ها و فضاهایی که ارامش‌دهنده است نمایش داده شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران درباره هرندی و آسیب‌های اجتماعی آن اظهار داشت: از اقدامات مدیریت شهری در محدوده هرندی تشکر می‌کنیم ولی شهرداری تهران مسئول تمام ابعاد و آسیب‌های اجتماعی نیست و ریشه برخی از این موارد و آسیب‌های اجتماعی به اشتغال، مسکن، درآمد و تحصیل باز می‌گردد که قطعا این موارد در محدوده اختیارات شهرداری نمی‌باشد.

وی بیان داشت: اگر شهرداری دقت نکند زیر باری از مسئولیت می‌رود که قطعا اگر از پس آن برنیاید در جامعه منفعل نمایش داده خواهد شد.

شاکری گفت: ما نباید فقط بر روی مسائل اجتماعی متمرکز شویم بلکه تمامی ابعاد نیز باید در برنامه کاری خود قرار دهیم و از وظیفه اصلی مدیریت شهری باز نمانیم.

وی افزود: مجسمه‌ای در میدان توحید نصب شده که نمایش یک مرد عصبانی و مشمئز کننده است لذا این مجسمه باید برداشته شود.

این گفت وگو را در سایت خبرگزاری فارس مشاهده بفرمائید.

این گفت وگو را در سایت خبرگزاری تسنیم مشاهده بفرمائید.

دیدگاه ها غیرفعال است