برخی ‌می‌خواهند انتخاب شهردار طولانی شود

1

مجتبی شاکری با بیان اینکه تهران باید به‌صورت پیوسته شهردار داشته باشد، اظهار داشت: نباید تهران را با سرپرست اداره کرد و بگذاریم برای این انتخاب‌ فاصله ایجاد شود زیرا به‌عقیده بنده انتخاب هرچه سریع‌تر شهردار آینده تهران کمک می‌کند تا به مسائل سیاسی دامن زده نشود.

 

وی با بیان اینکه از بروز برخی رفتارها و بداخلاقی‌ها متعجب است، ادامه داد: اداره شهر کار مشترک شورای شهر و شهرداری است و در این بین اعضای شورا هم باید پاسخگوی اقدامات و فعالیت‌هایی که صورت می‌گیرد باشند بنابراین هرگونه اتهامی که به شهرداری وارد شود در واقع به خودشان هم مربوط می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد برخی از اعضای کنونی شورا که در دوره سوم هم حضور داشته‌‌اند با رفتارها و سخنان خود فرار به جلو می‌کنند و موضوع تفریغ بودجه شهرداری تهران را به میان می‌آورند. با وجود اینکه تفریغ بودجه منتهی به سال 91 شهرداری را تأیید کرده و آن را به تصویب رسانده‌‌اند اما برخی اعضا در مصاحبه‌‌های خود موضوع را طور دیگری بیان می‌کنند که این امر اخلاقی نیست.

وی با بیان اینکه ظاهراً جای شاکی و متهم تغییر کرده است، گفت: اگر شکایتی بر عملکرد شهرداری وجود دارد این افراد هم در مظان اتهام هستند و اگر شکایتی وجود ندارد فضاسازی سیاسی است که به هیچ عنوان کار پسندیده‌ای نیست. به نظر می‌رسد عده‌ای از بیرون در حال تحمیل مدیریتی به شورا هستند تا انتخاب شهردار طولانی‌ شود.

* برخی می‌خواهند موضع سیاسی یکی از گزینه‌های شهرداری را نادیده بگیرند

شاکری درباره اینکه تا چند ماه گذشته همه اعضا بر این باور بودند که شورا نباید وارد فضای سیاسی شود و انتخاب شهردار با چنین نگاه‌هایی انجام شود، تصریح کرد: باید به نکته فوق بسیار دقت کرد؛ اگر می‌گوییم انتخاب شهردار از جنجال‌های سیاسی و گفت‌وگوهای جناحی به‌دور باشد حرف درستی است ولی برخی افراد می‌گویند روی موضع سیاسی گزینه‌ها خط بکشیم و آنها را نادیده بگیریم که امکان‌پذیر نیست.

وی افزود: انقلاب اسلامی ما آرمان‌هایی دارد و فردی که به‌عنوان شهردار انتخاب می‌شود باید پرچم‌دار گفتمان انقلاب اسلامی باشد؛ اگر در زمانی که فتنه‌ای در سال 88 رخ داد، شهردار تهران با آرمان‌های انقلاب همراه نبود، شهر را از دست داده بودیم. اما در حال حاضر می‌خواهند فردی را به‌عنوان شهردار معرفی کنند که صلاحیتش برای نامزدی شورای شهر تأیید نشد و به‌عقیده بنده این امر یک فاجعه برای برای شهر و پرسش بی‌جوابی برای شهروندان است.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: با توجه به اینکه صلاحیت آقای قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری تأیید شد و صلاحیت محسن هاشمی برای انتخابات شوراها که مرجع آن فرمانداری بود تأیید نشد تکلیف اعضای شورای شهر را مشخص می‌کند تا بدانند کدام‌یک گزینه مناسب‌تر هستند.

دیدگاه ها غیرفعال است