برخورد نابینایان با تیرهای برق/ مناسب سازی در تهران جزیره ای است

1

عضو روشندل شورای شهر تهران با اشاره به اینکه نابینایان در اغلب نقاط شهر هنگام عبور از معابر با پست ها و تیرهای برق برخورد می کنند، خواستار رفع این مشکل توسط شرکت برق منطقه ای تهران شد.

 

 

مجتبی شاکری در در دویست و هشتاد و ششمین جلسه شورای شهر تهران که با حضور مدیرعامل شرکت برق منطقه ای تهران برگزار شد، اظهار کرد: با وجود پیگیری مناسب سازی در شورای سوم و چهارم، هنوز مناسب سازی یکپارچه در تهران وجود ندارد و اقدامات خوب ولی به صورت نقطه ای و جزیره ای صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه مسیر برق فشار قوی تهران از برخی بوستان ها عبور می کند، گفت: قطعا زمانی که این مسیر طراحی می شد بوستان های مذکور وجود نداشته اما اکنون ورود جدی شرکت برق به مقوله تامین امنیت در این اماکن به ویژه با توجه به تردد کودکان و تاثیرگذاری برق فشار قوی بر جسم افراد امری ضروری است.شرکت برق باید به طور جدی زیر سطح بردن کابل ها را پیگیری کند تا مدیریت شهری بتواند زمین های آزاد شده را به تناسب نیاز شهروندان بارگزاری کند .

شاکری به بازدیدهایی که تاکنون از محلات مختلف تهران داشته اشاره کرد و گفت: وجود تیرهای برق در میانه معابر و کوچه ها در بسیاری از محلات تهران نه تنها مردم را با مشکلاتی در زمینه پارک خودرو مواجه کرده، بلکه موجب شده شهرداری نتواند اقدامات عمرانی لازم را انجام دهد. محله گلاب دره یکی از همین محلات است که اصلا شباهتی با دیگر محله های منطقه یک ندارد و به دلیل بافت ریزدانه و متراکم دچار مشکلات زیادی است.

وی با بیان اینکه این مساله در مناطق دیگر همچون محله صفا در منطقه 13و سایر مناطق نیز وجود دارد، افزود: نمی دانم علت اصلاح نشدن این مشکل مسائل فنی یا مالی است اما مطالبه جدی مردم پیگیری شرکت برق و تسریع در اصلاح این وضعیت است.

شاکری ضمن ارایه پیشنهاد تشکیل کارگروه مشترک شورا ، شهرداری و شرکت برق منطقه افزود : می باید تناسب بین افزایش طبقات و حتی بلند مرتبه سازی را با زیرساخت های برق رسانی رصد و پایش کنند تا شهرسازی و عمران هماهنگ با زیرساخت ها برنامه ریزی شود .

رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران در خاتمه درخواست کرد مدیرعامل شرکت برق منطقه ای درباره صحت و سقم این ادعا که لامپ های کم مصرف سرطان زاست، توضیحاتی ارائه کند.

دیدگاه ها غیرفعال است