بدون مدیریت جهادی، اقتصاد، فرهنگ و عزم ملی کارآمدی ندارد

1

مجتبی شاکری عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در گفت وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم ، درخصوص شعار سال ۱۳۹۳ به نام” اقتصادوفرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی” ، گفت: هر سال نام گذاری و شعاری که اعلام می شود انرژی را بر روی نقاط خاص متمرکز می کند چون اگر انرژی مجموعه دستگاه های نظام پراکنده شود نتیجه ای حاصل نمی شود اما در صورت تمرکز نتیجه بهتر حاصل خواهد شد.

 

وی، چهار واژه ای که امسال از سوی مقام معظم رهبری در پیام نوروزی اعلام شد را بسیار سنجیده دانست و افزود: منابع مالی و تامین کننده ما که حاصل فروش نفت است توسط نظام سلطه بلوکه شده و نمی توانیم از آن بهره ببریم بنابراین باید به اقتصاد درون زا توجه کنیم و حیاتمان در این بخش وابسته به اقتصاد مقاومتی است.

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران همچنین به اهمیت فرهنگ اشاره کرد و اظهارداشت: اگر پدیده ای فرهنگی نشود در وجود آحاد جامعه جا باز نمی کند ولی اگر جامعه، اقتصاد مقاومتی را به عنوان فرهنگ بپذیرد قطعا برای آن دل نشین خواهد شد و راه های نفوذ دشمن را هم سد خواهد کرد.

شاکری به تبیین عزت ملی پرداخت و خاطرنشان کرد: در بحث مذاکرات هسته ای دیدیم رئیس جمهور انتظار داشت آمریکا با زبان تکریم با ما سخن بگوید اما نه تنها با زبان تکریم سخن نگفت بلکه با زبان اهانت و ناسزا با ملت ایران برخورد کرد و اروپایی ها نیز این روش را با زبان های دیگر دنبال کردند بنابراین نباید بگذاریم عزت ملی توسط نظام سلطه به یغما برود.

وی مدیریت جهادی را واژه ای مهم و حساس خواند و با بیان اینکه بدون این واژه، سه واژه دیگر کارآمدی ندارد، تاکید کرد: پیرامون مدیریت جهادی می توان صحبت های بسیاری انجام داد چرا که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

عضو شورای شهر تهران، دفاع مقدس را نمونه ای از مدیریت جهادی عنوان کرد و افزود: در این مدیریت تصمیمات باید به هنگام و با متکی به اطلاعات گرفته شود که گویا جان انسان ها در گرو این تصمیم (مدیریت جهادی) است به هیمن جهت باید همه بر روی اهمیت و فهم شعار سال ۹۳ متمرکز شویم و ابعاد آن را در هرحوزه ای که فعالیت می کنیم تشخیص دهیم.

شاکری اضافه کرد: به عنوان مثال ما در شورای شهر تهران باید نسبت به نامگذاری سال ۹۳ در حوزه کاری، قانون گذاری، هدایت، نظارت و حمایت را از مجموعه مدیریت شهری رقم بزنیم.

دیدگاه ها غیرفعال است