بحث اصلی انگلیسی‌ها برجام است و می‌خواهند مقاومت ایران در مقابل آمریکا را بشکنند

1

دبیر کل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی گفت: بحث اصلی انگلیسی‌ها برجام است و به نوعی می‌خواهند مقاومت ما را در مقابل آمریکا بشکنند، باید فضای دیپلماسی رسانه‌ای کشور را به این سمت ببریم که با بازخوانی بدعهدی‌های انگلیس به افکار عمومی نشان دهیم که با اینکه انگلیس می‌خواهد خود را همراه ایران نشان دهد، اما قصد کمک ندارند.

مجتبی شاکری در گفت و گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان در خصوص موارد مورد بخث در جلسه هفتگی جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی بیان کرد: در این جلسه راجع به جند موضوع بحث و بررسی صورت گرفت که یکی از این موارد، سفر وزیر مور خارجه انگلیس به ایران بود که با توجه به بدعهدی‌هایی که دولت انگلیس درباره ایران داشته است، ورود و اقدام آنها به مسائل دو تبعه ایرانی که هویت انگلیسی هم برای خودشان گرفته‌اند، قابل قبول نیست و به نظر می‌رسد که بهانه شان این است که خود را مدافعشان نشان دهند.

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با بیان اینکه بحث اصلی انگلیسی‌ها برجام است و به نوعی می‌خواهند مقاومت ما را در مقابل آمریکا بشکنند، گفت: ما باید فضای دیپلماسی رسانه‌ای را به این سمت ببریم که با بازخوانی بدعهدی‌های انگلیس به افکار عمومی نشان دهیم که با اینکه انگلیس می خواهد خود را همراه ایران نشان دهد اما قصد کمک ندارند وگرنه می توانستند در زمینه عقد قرارداد‌های تجاری شرکت هایشان با شرکت‌های ایرانی بیشتر همکاری و فعالیت کنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه از دیگر موارد مورد بررسی در جلسه جمعیت جانبازان، جمع بندی درباره بودجه سال ۹۷ بود، خاطرنشان کرد: در خصوص تغییر پایتخت اسرائیل از تل آویو به قدس نیز در جلسه بحث هایی صورت گرفت. علت این انتقال را به خاطر چند شکست پی در پی آمریکا درسیاست‌های خارجی‌اش می‌دانیم. آنها در موضوع داعش، جدایی کردستان عراق و بحث سعیدحریری درلبنان و  کشته شدن عبدالله صالح در یمن دچار ناکامی شدند که این شکست‌ها سیاست خارجی آمریکا را دچار مشکل جدی کرده است.

شاکری گفت: از سال ۱۹۹۵ قرار بود که رئیس جمهورهای قبلی آمریکا، پایتخت رژیم صهیونیستی را به بیت المقدس انتقال دهند، آن‌ها با توجه به عوارضش این کاررا نکردند اما ترامپ با توجه به وعده انتخاباتی که داده بود این موضوع را اجرایی کرد. حال اگردیپلماسی ما خوب عمل کند ومدیریت رسانه‌مان بتواند جهان اسلام و منطقه را خوب پوشش دهد، می توانیم موج سنگینی از جمعیت مسلمانان را در مخالفت با این پدیده همراه کنیم.

 دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی درخصوص افزایش عوارض خروج ازکشور لایحه بودجه 97 نیز خاطر نشان کرد: باید دلایل منطقی برای افزایش عوارض وجود داشته باشد، منطقی‌تر بود همانطور که کارمندان هم متناسب با تورم افزایش حقوق دارند، عوارض خروج از کشور هم متعادل با قیمتی که هم اکنون دارد و شرایط جامعه افزایش می یافت.

دیدگاه ها غیرفعال است