انتظارات شاکری از هیئت رئیسه شورای شهر تهران

1

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با ارسال نامه‌ای به چمران، انتظارات خود را از هیئت رئیسه سال سوم، تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مجتبی شاکری با ارسال نامه‌ای خطاب به مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران ضمن تبریک موفقیت وی و دیگر اعضای هیئت رئیسه برای اداره سومین سال شورای شهر تهران انتظارات خود را از هیئت رئیسه تشریح کرده است.

وی در این نامه ابتدا خواستار ایجاد سامانه اطلاعاتی به‌هنگام مستقل شورای شهر و در ادامه خواستار ایجاد پژوهشگاه مناسب برای کمک به فربه شدن علمی و کارشناسی طرح ها و لوایح در موضوع مدیریت شهری شده است.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران همچنین خواستار ایجاد سامانه ارتباط مردمی تلفنی و پیامکی، طراحی نوعی دیوان محاسبات برای ساماندهی و نظارت بر عملکرد مالی شهرداری، تدوین نظام‌نامه نظارت بر 180 نمایندگی محول شده از سوی شورا و تهیه سازوکار نظارت بر اشخاص حقیقی و حقوقی حمایت شده از سوی شهرداری تهران و سنجش میزان اثربخشی فعالیت آنها در راهبردها و اولویت‌های مدیریت شهری شده است.

شاکری علاوه بر این موارد از رئیس شورای شهر تهران خواسته است که نظام‌نامه رسیدگی به بودجه سالیانه بر اساس زمانبندی مشخص با در نظر گرفتن مهلت ارسال پیوست‌های مطالعاتی و گزارش‌های اثربخش تهیه شود و همه برنامه و بودجه در قالب نرم‌افزار اکسل و دسترسی به سامانه‌های مدیریت شهری در اختیار اعضای شورا قرار گیرد.

وی در پایان از رئیس شورای شهر تهران خواستار دفاع از حقوق اعضا در مواجهه با مدیریت شهری و رسیدگی به حضور و غیاب آنها شده است.

 

این گفت وگو را در سایت خبرگزاری تسنیم مشاهده بفرمایید.

این گفت وگو را در سایت خبرگزاری ایسنا مشاهده بفرمائید.

دیدگاه ها غیرفعال است