ايثارگران: فهرست اصول‌گرايان اصلاح شود

1

عضو شوراي مركزي جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي گفت: ضمن تقدير از زحمات شبانه‌روزي گروه يازده نفره جبهه متحد اصول‌گرايان و تاكيد بر حمايت جدي از نتايج براي حفظ وحدت و همگرايي، انتظار داريم فهرست اصول‌گرايان با توجه به معيار مقبوليت‌ و كارآمدي اصلاح شود تا فهرست اصول‌گرايان همچون گذشته مورد اقبال و اعتماد مردم قرار گيرد.

به گزارش ايسنا، « مجتبي شاكري» افزود: قرارگرفتن چهره‌هايي كه از مقبوليت‌ لازم برخوردار نيستند، هم‌چنين افرادي كه در ميان مردم از رآي‌آوري قابل توجهي برخوردار نيستند، نه تنها موجب پذيرش عمومي ليست نمي‌شوند، بلكه كل فهرست جبهه متحد را دچار آسيب مي‌كنند.

وي اضافه كرد: جبهه متحد اصول‌گرايان تا كنون تلاش‌هاي قابل توجهي در جهت هم‌گرايي اصول‌گرايان داشته و بر همين اساس، براي به ثمر رسيدن اين تلاش‌ها، ضرورت دارد تا تركيبي متنوع، متكثر و متخصص از كارآمدان اصول‌گرا را به مردم معرفي كند تا مجلسي كارآمدتر و مقتدرتر از مجلس هفتم تشكيل شود.

شاكري اضافه كرد: جبهه متحد اصول‌گرايان بايد به خوبي دريافته باشد كه اصول‌گرايي نه بنيادگرايي و نه واپس‌گرايي، بلكه در ذات خود، اصلاح‌طلبي، دين‌داري، مردم‌سالاري، حق‌طلبي، عدالت‌خواهي و حريت و آزادي را در پي دارد و بر همين اساس ضروت دارد نامزدهاي خود را انتخاب كنيم.

وي در ادامه با اشاره به وضعيت جبهه دوم خرداد گفت: آن‌چه جبهه دوم خرداد را بيش از هر چيز آسيب‌پذير كرد و مي‌كند و شكست را براي آن رقم زد، همانا، تركيب نامتجانس گروه‌ها و دسته‌هاي مجتمع به نام‌ «دوم خرداد» بوده و هست كه بدون اصالت و اعتقادات لازم، كنار هم جمع شده‌اند و آن چيز كه اين جريان را كنار هم قرار مي‌دهد، نه اعتقاد به برخي مسائل، بلكه مخالفت با جريان‌ سياسي رقيب است.

وي اضافه كرد: بزرگان جبهه دوم خرداد از شكست‌هاي گذشته درس عبرت نگرفته‌اند و باز، صرفا بر اساس «بازگشت به قدرت» برنامه‌ريزي و طراحي استراتژي خود را بر عهده افراطيون اين جبهه سياسي قرار داده‌اند.

عضو شوراي مركزي جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي، پيروزي انقلاب اسلامي را متاثر از جريان محرم و عاشوراي حسين (ع) ذكر كرد و گفت: پس از قرن‌هاي متمادي، غفلتي سنگين، جهان اسلام را فرا گرفت و «تحريف»، «انحراف» و «ذلت‌پذيري» مسلمانان، آنان را به مستعمراتي در سلطه قدرت‌هاي استعماري تبدل ساخت، استعدادهاي انساني آنها را سركوب و منابع مادي‌شان به غارت مي‌رفت تا اينكه امام خميني (ره) به تاسي از راهبرد انقلابي امام حسين (ع) و فرهنگ عاشورا قيام كرد و سلطنت طاغوت و استكبار جهاني را در هم شكست؛ فجر نويني آفريد، اسلام و مسلمانان را عزتي دوباره بخشيد و احكام بر زمين مانده اسلام را احيا كرد.

مجتبي شاكري با اشاره به پيش‌نويس قطعنامه عليه برنامه صلح‌آميز هسته‌اي كشورمان نيز گفت: راهبرد فشار بر ايران، با هدف غايي «به پاي ميز مذاكره كشاندن ايران» انجام مي‌شود؛ زيرا غرب و آمريكا پس از سال‌ها فشار و مشاهده مقاومت ايراني‌ها، به اين نتيجه رسيده‌اند كه راهبرد هسته‌اي ايران به هيچ وجه دست كشيدن از فن‌آوري صلح‌آميز هسته‌اي نيست؛ آنها با صدور قطعنامه مي‌خواهند ايران را به پاي ميز مذاكره و زمين‌ بازي تعريف شده خودشان بكشاند.

وي افزود: از موارد تصويب اين پيش‌نويس، تاثيرگذاري بر تحولات داخلي ايران به ويژه انتخابات پيش‌ روي در 24 اسفندماه است. روزنامه «واشنگتن پست» در اين خصوص نوشته است: «هدف اصلي غرب به ويژه آمريكا از تهيه و تصويب قطعنامه سوم، ولو با الزامات ضيف‌تر، تاثيرگذاري بر انتخابات مجلس هشتم و ممانعت از پيروزي مجدد اصول‌گرايان در مجلس است.»

دیدگاه ها غیرفعال است