اهانت ترامپ دیگر جای کار برای لیبرال‌مسلکان داخلی نمی‌گذارد

2

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی گفت: ادبیات سخیف ترامپ جایی برای لیبرال‌مسلکان جهان اسلام و برخی کوته‌فکران داخلی آن باقی نمی‌گذارد.

به گزارش حوزه احزاب گروه سیاسی خبرگزاری آنا از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی، مجتبی شاکری ضمن تشریح مواضع این تشکل درباره موضوعات سیاسی روز،  ضمن گرامیداشت ایام هفته وحدت همزمان با برگزاری سی‌ودومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی و شرکت فعال جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در نشست‌های این همایش بین‌المللی خاطرنشان کرد: دو واژه «کلمه توحید»، «لا اله الا الله» و «توحید کلمه»، «وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِیعًا وَلاَ تَفَرَّقُواْ» در بیان بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ترجمان وحدت واقعی جهان اسلام است.

وی با بیان اینکه ادبیات وحدت بر واژگان برآمده از اسلام ناب و اندیشه انقلابی امام خمینی (ره) استوار است که تلاش یک قرن سلطه تفرقه‌افکنانه استعمار انگلیس و آمریکا را به چالش گرفته است افزود: شاید برای معتقدان به ناسیونالیسم عربی به منظور مقابله با رژیم اشغال‌گر قدس، قابل تصور نبود که اندیشه انقلابی اسلام بتواند محور وحدت و فراز آمدن مقاومت فلسطینیان در مقابل صهیونیسم بین‌الملل باشد.

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با بیان اینکه عمق اندیشه راهبردی امام راحل اکنون در ۴۰ سالگی نظام جمهوری اسلامی نشان داد چگونه می‌توان با تکیه بر آموزه‌های کلام وحی، «کلمه توحید» و «توحید کلمه» واقعیت مترسک‌گونه شیطان بزرگ را به رخ جهانیان کشید تأکید کرد: آرزوی آمریکا برای محور قرار گرفتن رژیم صهیونیستی در حفظ امنیت غرب آسیا اکنون پس از به نمایش گذاشتن سه مقاومت راهبردی ۳۳ روزه، ۲۲ روزه و هشت روزه توخالی از آب درآمد و نشان داد وجود این رژیم، محور جنگ و آتش‌افروزی در منطقه است. در این بین مقاومت اعجاب‌انگیز دو روزه فلسطینیان رژیم صهیونیستی را که زیر باران موشک‌های نقطه‌زن فلسطین قرار گرفت، وادار به درخواست آتش‌بس کرد و همین موضوع گواه دیگری بر ناتوانی این رژیم در برقراری امنیت است.

شاکری معتقد است وحدتی که امام راحل و مقام معظم رهبری جلوه‌هایی اندک از اعجاز آن را به جهانیان نشان دادند، آغاز راهی است که می‌تواند پس از شکست مارکسیسم و رسوایی مکتب لیبرال‌دموکراسی، اسلام انقلابی، عدالت‌خواه، ضدسلطه و تمدن‌ساز را پیش‌روی جهانیان قرار دهد.

وی با بیان اینکه نسخه نجات‌بخش وحدت جهان اسلام آزمون خود را در سوریه، عراق، یمن، افغانستان، بحرین و فلسطین پس داده است گفت: ادبیات سخیف و صریح ترامپ در اهانت به مسلمانان، تروریست خواندن ملت ایران و اتخاذ راهبرد سوزاندن ریشه اسلام انقلابی جایی برای لیبرال‌مسلکان جهان اسلام و برخی کوته‌فکران داخلی آن باقی نمی‌گذارد تا بتوانند به بزرگ کردن لیبرال‌دموکراسی بپردازند.

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه اکنون واقعیت در صحنه، «دراکولایی» به نام آمریکا است که در شکستن همه حریم‌های انسانی، معاهده‌های بین‌المللی و به کار بستن سفاکانه‌ترین شیوه‌های قتل و نسل‌کشی پیشتاز است افزود: رفتار یکجانبه‌گرایانه آمریکا به‌گونه‌ای است که با هیچ تعبیر و تأویل هرمنوتیک مرسوم فضای روشنفکری، نمی‌توان از این «دراکولا» یک فرشته ساخت.

وی خاطرنشان کرد: جا دارد احزاب و نهادهای مردمی داخلی و جهان اسلام در راستای حمایت از موشک‌های نقطه‌زن مبارزان فلسطین و یمن، در عرصه نقد تفکر اندیشه سکولار و لیبرال‌ دموکراسی نیز موشک‌های دیگری شلیک کنند و نقش و سهم خود را در این آوردگاه رویارویی اردوگاه اسلام وحدت‌بخش و آزادی‌بخش با نظام سلطه و جنگ‌افروز نشان دهند.

شاکری با بیان اینکه می‌توان با «کلمه توحید»، «لااله الاالله» و «توحید کلمه»، «وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِیعًا وَلاَ تَفَرَّقُواْ» ظرفیت‌های عظیم وحدت را در تأمین امنیت، اقتصاد، فرهنگ، سیاست و واقعیت‌یافتن تمدن بزرگ جهان اسلام احیا کرد گفت: متوقف نشدن در مباحث نظری و عملیاتی کردن برنامه‌ها براساس مشترکات در جهان اسلام، حلقه محاصره را برای مهار کردن شیطان بزرگ در اتحاد عبری، غربی، عربی‌اش تنگ خواهد کرد.

دیدگاه ها غیرفعال است