انتقاد شاکری از معطل ماندن وعده‌های قوا برای مهار تورم

2

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با انتقاد از کندی روند تحقق تصمیمات سه قوه برای مهار تورم،گفت: معطل ماندن وعده‌های اقتصادی آسیب‌های جبران ناپذیری در پی خواهد داشت.

مجتبی شاکری دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، با تشریح جلسه اخیر این تشکل گفت: شورای هماهنگی و برنامه‌ریزی جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی، در تازه‌ترین نشست خود ضمن گرامیداشت یاد جانباز شهید سید نورخدا موسوی، شخصیت همسر این جانباز شهید را در خدمت به جانبازی که طی 10 سال در زندگی نباتی به سر می‌برد، موضوع خوبی برای تولید آثار هنری برشمرد و تاکید کرد که بیان روایت هنری، داستانی و حتی مستند از فراز و نشیب‌های زندگی این شخصیت می‌تواند الگویی مجسم و قابل دسترس در روزگار ما برای نسل جوان فراهم کند. 

 وی افزود: جمعیت جانبازان ضمن نکوداشت جایگاه بلند شهید حسن طهرانی‌مقدم، پدر فناوری موشکی ایران، وی را چهره بارز تلاش و کار جهادی توصیف و تاکید کرد که تراز شخصیت‌هایی این‌چنین جهادی و دور از هیاهو در لحظه لحظه‌های انقلاب اسلامی موتور محرک پیشرفت برای حل مسائل اساسی جامعه بوده است.

شاکری خاطرنشان کرد: جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی بر این باور است که  اکنون یکایک مردم ما با تمام وجود امنیت ملی پیش‌رو را در مقابل خشونت و گستاخی‌های جبهه عبری، غربی، عربی مرهون تلاش چهره‌هایی همچون طهرانی مقدم می‌دانند. جبهه مقاومت اسلامی، دست برتر حزب‌الله لبنان، مقاومت نیروهای مردمی سوریه در مقابل تهاجم داعش، سد آهنین مقاومت انصارالله در یمن و نیز پاسخ های به‌هنگام مقاومت فلسطینیان در مقابل رژیم کودک‌کش صهیونیستی، همگی از دستاوردهای موشکی بهره‌مند و مجموعه‌ای هستند که تاسیس، بالندگی و پویایی آن مرهون شهید طهرانی مقدم و یارانش بوده است.

دبیرکل جمعیت جانبازان گفت: به باور این جمعیت، الگوی مدیریتی امروز جامعه ما در همه عرصه‌ها برای گذر از تلاطم‌های اقتصادی، تهدید و تحریم‌های ظالمانه بین‌المللی نیازمند شخصیت‌هایی این‌چنین برای عبور از موانع و تبدیل تهدیدها به فرصت‌هاست. 

  شاکری واکنش ضعیف و از سر استیصال آمریکا برای اعمال تحریم‌های جدید در ایام 13 آبان را صحنه دیگری از افول اقتدار این کشور در فهم تحلیل و مسائل بین‌المللی برشمرد و گفت: تکرار جنجالی تحریم‌های 40 ساله با ادبیات جدید جز «هیاهوی بسیار برای هیچ» طلقی نشد؛ کما اینکه بستن سامانه‌های انتقال تبادلات بانکی(سوئیفت) و منوط کردن آن به باج‌خواهی‌های متعدد نتوانست نظام جمهوری اسلامی را به عقب نشینی وادارد. 

وی بار دیگر نقش نیابتی اروپا برای تاثیرگذاری تحریم‌ها بر شرایط کنونی جمهوری اسلامی ایران را به مسئولان سیاست خارجی و تصمیم‌سازان اقتصادی کشور متذکر شد و تاکید کرد: در این شرایط تدبیر انعقاد پیمان‌های دو و چندجانبه، از راه‌های دور زدن تحریم‌ها بوده و دست آمریکا را برای افزودن بر فشارها می‌بندد.

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی  پناه بردن به وعده‌های اروپا برای در اختیار گذاردن سامانه نقل و انتقال بانکی اروپایی را خطای جدیدی برشمرد که ایران را از مستقل شدن در اتخاذ تصمیمات اساسی باز خواهد داشت. 

شاکری با یادآوری اینکه حدود هشت ماه از مهلت دو هفته‌ای برای ارائه تضمین‌های عملی اروپا می‌گذرد و در این فرصت سوزی معنی‌دار هیچ اتفاق تازه‌ای رخ نداده است، خاطرنشان کرد: نباید راهبردهای مشترک اروپا با ترامپ را در سرکوب مسلمانان میانمار، یمن، فلسطین و حمایت از داعش به فراموشی سپرد و روی این قبیل وعده‌ها از جانب اروپا حساب باز کرد.

دیدگاه ها غیرفعال است