انتقاد شاکری از برنامه پیوستن به FATF : لکه ننگ تحریم داخلی بر پیشانی دولت باقی خواهد ماند

2

رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران با انتقاد از حمایت دولت نسبت به پیوستن به FATF ، گفت: تحریم داخلی نهادها و شخصیت‌هایی که آمریکا آنها را تحریم کرده است، لکه سیاهی است که بر پیشانی دولت باقی خواهد ماند.

 

 

مجتبی شاکری در جریان دویست و نود و یکمین جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه مسائل جاری در کشور آرامش شهروندان پایتخت را مخدوش کرده است، گفت: از دولت انتظار می رود برای برقراری این آرامش به 15 اشکالی که مقام معظم رهبری از قراردادهای نفتی گرفته اند، پاسخ دهد.

وی با اشاره به دغدغه مندی مردم نسبت به پیوستن ایران به FATF اظهار کرد: این موضوع در کنار مساله فیش‌های حقوقی نجومی و اشکالات قراردادهای نفتی آرامش را از مردم سلب کرده است.

شاکری خاطرنشان کرد: 87 شخصیت حقیقی و حقوقی که در جریان تحریم های بین المللی در لیست سیاه قرار گرفتند، شخصیت های برجسته و موسسات ارزشمندی هستند که در تحریم ها مردانه ایستادند تا کشور دچار مشکل نشود. اگر آمریکا آنها را تحریم کرده، مجوزی برای تحریم داخلی آنها در کشور به واسطه پیوستن به FATF (مقررات مالی و پولشویی)نیست و در صورت تحقق این موضوع، لکه سیاه آن بر پیشانی دولت باقی خواهد ماند.

وی اشاره کرد : همان طور که نباید دولت قراردادهایی که به سرنوشت اقتصادی این نهادها ارتباط پیدا میکند را پنهان از چشم نظام دنبال کند ، هیچ دلیلی هم برای ذوق زدگی و افتخار به صادر کردن دو میلیون و یکصد بشکه در روز و باز نگشتن دلاری از حاصل این فروش نیست .

وی ادامه داد: با وجود تکرار مکرر مطالبه مردم در زمینه دریافت کنندگان حقوق های نجومی، دولت هنوز هیچ‌کس را به قوه قضاییه معرفی نکرده است. بازی کردن با الفاظ در مصاحبه ها و سخنرانی خطابه‌ای باید جای خود را به استخدام صحیح واژه های حقوقی در قراردادها برای حفظ منافع ملت بدهد.

رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران در بخش دیگر سخنانش اظهار کرد: با وجود بدهی سنگین دولت ها به شهرداری تهران، شرکت آب و فاضلاب به دلیل مطالبات خود از شهرداری آب را به روی هزاران درخت منطقه 22 که در آستانه خشک شدن و نابودی هستند، بسته است که باید از این اقدام نادرست و ویران کننده محیط زیست جلوگیری شود.

شاکری با اشاره به اینکه یکشنبه آینده از پلاک معبری که به نام مرحوم جرج جرداق، نویسنده مسیحی و لبنانی تبار و خالق کتاب «الامام علی صوت العدالة الانسانیه» نامگذاری شده است، رونمایی خواهد شد، گفت: این معبر در منطقه شش خیابان شهید نجات اللهی و در آستانه ساختمان سفارت لبنان قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه به واسطه این نامگذاری ها، برای معابر شهر هویت سازی می شود، از اعضای شورای شهر دعوت کرد در مراسم رونمایی از این پلاک حضور پیدا کنند.

دیدگاه ها غیرفعال است